Fenomenalna sprzedaż biletów na hit wagi ciężkiej. To wszystko w jeden dzień

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Anthony Joshua i Daniel Dubois
Twitter / Na zdjęciu: Anthony Joshua i Daniel Dubois
zdjęcie autora artykułu

Anthony Joshua oraz Daniel Dubois wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród kibiców pięściarstwa. W ciągu zaledwie jednego dnia sprzedano 70 tysięcy biletów. Co więcej, promotorzy zapewniają, że ta liczba może znacznie wzrosnąć.

W tym artykule dowiesz się o:

W XXI wieku Wielka Brytania słynie ze swojej miłości do boksu zawodowego. Zresztą, nic w tym dziwnego, bowiem ich pięściarze zachwycają w wielu kategoriach wagowych. Jednakże, w ostatnich latach dominują w tych najcięższych, od cruiser, przez bridger, aż po wagę ciężką. Niedawno ogłoszono walkę Anthony'ego Joshuy (28-3, 25 KO) z Danielem Dubois (21-2, 20 KO), której stawką będzie pas mistrzowski IBF w królewskiej kategorii wagowej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Chociaż gala z udziałem gwiazd brytyjskiego boksu jest zaplanowana dopiero na 21 września, to sprzedaż wystartowała już w piątek, 28 czerwca, o godzinie 13:00. Początkowo wydawało się, że zaplanowanych 90 tysięcy miejsc będzie wystarczające, ale szybko zweryfikowano te plany. Już w piątek w mediach społecznościowych pojawiało się dużo informacji o ogromnych kolejkach w systemie biletowym, umożliwiających wybór miejsca.

ZOBACZ WIDEO: Trener przejął mikrofon, Wikłacz skomentował kosmiczną walkę z Przybyszem

Natomiast w sobotę Eddie Hearn w rozmowie z IFL TV przekazał, że w ciągu jednego dnia sprzedano aż 70 tysięcy biletów. W związku z tym organizator zapowiedział, że w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie przygotowano dodatkowych 10 tysięcy miejsc. Zostaną one uruchomione w momencie, gdy sprzedaż osiągnie wcześniej planowane 90 tysięcy. Oznacza to, iż starcie na szczycie wagi ciężkiej może śledzić 100 000 kibiców na słynnym Wembley.

Oczywiście, karta walk całego wydarzenia jest bardzo mocna, jednakże skierowana głównie do kibiców z Wielkiej Brytanii, bowiem obecnie mamy na niej przedstawicieli jednej nacji. Natomiast gale organizowane przez Saudyjczyków przyzwyczaiły nas do tego, że nawet na kilka tygodni przed wydarzeniem potrafią być dodawane niezwykle jakościowe pojedynki. Obecną kartę walk można zobaczyć TUTAJ.

Zobacz także: Conor McGregor zaatakował Rosjanina

Zobacz także: Mariusz Wach sprawdzi... 19-latka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty