Manuel Charr rywalem Davida Haye'a!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=3304]David Haye[/tag] (26-2, 24 KO) w najbliższej walce skrzyżuje rękawice z Manuelem Charrem (23-1, 13 KO) – informuje portal boxrec.com. Pojedynek z udziałem byłego mistrza odbędzie się 29 czerwca.

W tym artykule dowiesz się o:

W kontekście ewentualnej konfrontacji z "Hayemakerem" przejawiały się różne kandydatury. Zachodnie media sugerowały mistrza Europy Kubrata Pulewa, a w Polsce mówiono nawet o Andrzeju Wawrzyku. Obóz brytyjskiej gwiazdy postawił jednak na 28-letniego "Diamentowego Chłopca".

Charr zyskał rozgłos w ubiegłym roku, gdy we wrześniu rywalizował w Moskwie z Witalijem Kliczką o tytuł WBC. Urodzony w Libanie pięściarz przegrał przez kontuzję w czwartej rundzie, pokazując wcześniej sporą odwagę. Po tej porażce w błyskawicznym tempie odbudował karierę zwycięstwami nad Konstantinem Airichem i Yakupem Saglamem.

Wybór Haye’a nie powinien dziwić. Były czempion wagi cruiser i ciężkiej chce zapewne zagrać na nosie Witalijowi Kliczce. Pogromca Nikołaja Wałujewa wciąż ma duży apetyt na starcie ze starszym z ukraińskich braci.

Walka Haye-Charr obędzie się w Manchesterze.

Źródło artykułu: