WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tropical Fight Night V - zawodnicy zawalczą dla chorej Agatki

17 lutego w sali Tropical Club w Gołębiewie Średnim już po raz piąty odbędzie się gala Tropical Fight Night organizowana przez Thunder Promotions. Ta edycja będzie wyjątkowa - zawodnicy zawalczą dla chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną Agatki.
Michał Bugno
Michał Bugno
Getty Images / Jan Kruger / Boks

Pierwszą z walk zawodowych będzie starcie debiutującego Huberta Benkowskiego z Oskarem Borkowskim. W starciu poprzedzającym główne wydarzenie imprezy Eryk Ciesłowski skrzyżuje rękawice z Adamem Piórem.

W walce wieczoru Damian Mielewczyk zmierzy się z pochodzącym z Białorusi Andreiem Dolhozhyieu. Walka będzie zakontraktowana na sześć rund. Do tego będą 2 walki MMA, jedna K1 i kilka walk boksu olimpijskiego.

Jednak to nie oni będą bohaterami tej gali. Będzie nią chora Agatka, która toczy najtrudniejszą walkę - walkę o własne życie. Czasu jest niewiele - jeśli w piątek dziewczynka nie rozpocznie kosztownej kuracji lekiem Blinatumomab, przeszczep szpiku nie powiedzie się i sprawdzi się najgorszy scenariusz.

Promotor Krystian Cieśnik, który nie pierwszy raz włącza się w akcje charytatywne stara się nagłośnić sprawę i pomóc w jak najszybszej zbiórce tej ogromnej kwoty. W akcję włączyli się już m.in. znany dziennikarz sportowy Polsatu Mateusz Borek oraz komentator bokserski Andrzej Kostyra.

Więcej o historii Agatki dowiedzieć się pod tym adresem. Tam również można dokonywać wpłat na ratowanie chorej dziewczynki.

fot. archiwum prywatne fot. archiwum prywatne

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×