Znamy wstępną datę walki Usyk - Bellew

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ronny Hartmann/Stringer / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk
Getty Images / Ronny Hartmann/Stringer / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk

10 listopada ma dojść do pojedynku Ołeksandra Usyka (15-0, 11 KO) z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO). Stawką pojedynku mają być wszystkie mistrzowskie pasy Ukraińca w kategorii junior ciężkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

O listopadowym terminie poinformował promotor Bellew, Eddie Hearn. Dla Brytyjczyka starcie w obecnym mistrzem będzie powrotem do kategorii do 91 kg. Dwie ostatnie walki "Bomber" stoczył w wadze ciężkiej, gdzie dwukrotnie zastopował Davida Haye'a.

Z kolei Ołeksandr Usyk to zwycięzca historycznego, pierwszego turnieju World Boxing Super Series w wadze cruiser. Pogromca Krzysztofa Głowackiego 21 lipca pokonał w finale zmagań Murata Gasijewa i został niekwestionowanym mistrzem wagi junior ciężkiej, sięgając po pasy federacji IBF, WBA, WBC i WBO. Tony Bellew w swojej karierze pokonał m.in. Mateusza Masternaka. 35-latek z Liverpoolu jest niepokonany od 10 pojedynków. Jedyne porażki w zawodowej karierze zadali mu Adonis Stevenson i Nathan Claverly. Do starcia z Usykiem ma dojść na terenie Wielkiej Brytanii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tony Bellew jako pierwszy zada porażkę Ołeksandrowi Usykowi?