KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Wilczewski to uczeń mistrza. "Całą zawodową karierę przepracowałem z Gmitrukiem"

Piotr Wilczewski został niedawno nowym trenerem Macieja Sulęckiego. Ma dużo wspólnego z byłym szkoleniowcem pięściarza, Andrzejem Gmitrukiem.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Maciej Sulęcki Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki obok Artura Szpilki i Izu Ugonoha był otoczony opieką Andrzeja Gmitruka. Wybitny trener zmarł w listopadzie, ginąc w pożarze w swoim domu.

Pierwszy z zawodników kilka dni temu ogłosił, że jego nowym szkoleniowcem będzie Piotr Wilczewski. Panowie się znali wcześniej, bo choć dzieli ich 11 lat różnicy, obaj w pewnym czasie byli podopiecznymi Gmitruka. Mieli więc okazję ze sobą sparować, będąc na zupełnie innych etapach swojej kariery.

Sulęcki i Wilczewski trenują od kilku dni w Warszawie, na razie są zadowoleni ze wspólnej pracy. - Całą swoją zawodową karierę przepracowałem z Andrzejem Gmitrukiem, więc na pewno musimy mieć jakąś wspólną technikę i może to zaowocuje z Maćkiem. Gdy chcę mu coś pokazać, to on już praktycznie to zna, tylko może trochę zapomniał, bo jakiś czas tego nie robił. Na pewno mamy dużo rzeczy wspólnych - zapewnił Wilczewski w rozmowie z ringpolska.pl.

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, prawdopodobnie Sulęcki 18 stycznia będzie walczyć z Demetriusem Andrade. - Oferta przyszła zaraz po śmierci Andrzeja Gmitruka. Miałem chwilę zawahania, ale przecież byłem w treningu, bo walczyłem w listopadzie. Tej szansy nie mogę nie wykorzystać - mówił bokser.

Utrudnieniem dla Polaka może być fakt, że rywal jest mańkutem. - To jest kwestia przyzwyczajenia, pierwsza tarcza była może dla Maćka kłopotliwa, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej - wyjaśnił Wilczewski.

Póki co gala i sama walka nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. Za organizację ma odpowiadać Eddie Hearn, a bohaterem walki wieczoru ma być Jarrell Miller.

ZOBACZ WIDEO Omielańczuk z wygraną na DSF 18: "Oceniam się negatywnie za pierwszą rundę"

Czy Sulęcki będzie odnosić sukcesy pod okiem Wilczewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
ringpolska.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×