Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Artur Szpilka przyjął wyzwanie Mariusza Wacha. Zgodził się na nietypowe warunki

Mariusz Wach nie musiał długo czekać na odpowiedź ze strony Artura Szpilki. Pięściarz zgodził się na warunki pojedynku, który może odbyć się już w kwietniu.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Artur Szpilka przed walką Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Artur Szpilka przed walką

"Szpilka obiecał mi rewanż. Jego promotor także. Minęły 2 miesiące i nie ma żadnych konkretów. Wcześniej Artur tłumaczył się brakiem trenera do rewanżu ze mną. Tym czasem czytam o nowym pomyśle walki Szpilka vs Diablo" - napisał na swoim profilu na Facebooku Mariusz Wach. 10 listopada 2018 r. pięściarz z Krakowa przegrał na punkty w polsko-polskim pojedynku z Arturem Szpilką.

Otoczenie Wacha, jak i kibice i niektórzy eksperci nie zgadzali się z werdyktem, dlatego głośno mówiono o rewanżu. Ostatnio temat jednak ucichł i postanowił go przypomnieć 39-latek. "Promotor Artura mówił o mniejszych gażach, podobno telewizja też naciska. Coś tu nie gra. Mam uczciwą propozycję. Walczmy wiosną. Kasę niech zgarnie zwycięzca, a przegrany niech boksuje za darmo" - zaproponował Wach.

Szpilka długo z odpowiedzią nie czekał. Na Twitterze bokser z Wieliczki krótko odpisał: "Jestem za!!!" Teraz Wach czeka na potwierdzenie informacji od promotora rywala i sugeruje walkę już w kwietniu.

Screen z Twittera:

Listopadowa walka Szpilki z Wachem rozgrzała kibiców. Jest nazywana nawet pojedynkiem 2018 roku w polskim boksie. Kontrowersje wzbudza fakt, że "Szpila" padł na deski w dziesiątej rundzie, ale mimo to wygrał przez decyzję sędziowską. Werdykt został wygwizdany, a pod ringiem doszło do awantury, z której Szpilkę odciągała jego partnerka.

Cały wpis Wacha z propozycją rewanżu tutaj:

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar to wyzwanie dla nadludzi. "Chylę przed nimi czoła"

Kto wygra ewentualne rewanżowe starcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
twitter.com/WikingWach
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×