WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Zarządziłby natychmiast kolejną sekcję. Andrzej Wasilewski zabrał głos ws. Dawida Kosteckiego

Były promotor Dawida Kosteckiego, Andrzej Wasilewski, uważa że wszystkim powinno zależeć na wyjaśnieniu okoliczności śmierci byłego boksera. - Dla mnie to było oczywiste, że nikt nie zrobił mu dwóch zastrzyków w szyję - przekonuje prawnik i menedżer.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Andrzej Wasilewski

- Jeżeli rodzina domaga się przeprowadzenia kolejnej sekcji to wydaje się, że nic złego by się nie stało, gdyby takową zarządzono. Były już przecież w Polsce sytuacje, że odkopywano po latach groby, robiono ekshumacje i to nawet wbrew rodzinom, dla których to było bardzo bolesne - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z "Super Expressem".

Zdaniem byłego promotora Dawida Kosteckiego, z przeprowadzeniem kolejnej sekcji nie należy zwlekać. Wasilewski nie rozumie opieszałości Prokuratury w tej sprawie. Tym bardziej, że domagają się tego bliscy zmarłego. - Gdybym był decydentem, natychmiast bym ją zarządził - przyznał szef i założyciel grupy KnockOut Promotions.

Prawnik, promotor i menedżer bokserski podkreślił, że dwa ślady na szyi Kosteckiego przypominające wkłucia igłą mogą sugerować, że użyto paralizatora. Taką tezę przedstawił dziennik "Rzeczpospolita".

ZOBACZ: Boks. Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego wydali oświadczenie >>

- Dla mnie to było oczywiste, że nikt nie zrobił mu dwóch zastrzyków w szyję. (...) Teoretycznie jest to możliwe (użycie paralizatora - przyp. red.), bo to jedyna metoda, by próbować kogoś zabić, by nie było śladów walki. Nie jestem patologiem, ale wiem, że w środowisku prawniczym mówiło się o podobnych przypadkach - podsumował "Wasyl".

Wasilewski zdradził też, że dochodziły go sygnały na temat tego, że Kostecki nie był dobrze traktowany przez współosadzonych. Zaznaczył, iż informacje o próbie samobójczej boksera w 2015 r. być może miały tylko przykryć fakt ewentualnego, ciężkiego pobicia sportowca przez więźniów.

Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi więziennej na warszawskiej Białołęce. Rodzina, którą reprezentują pełnomocnicy: Roman Giertych i Jacek Dubois, nie wierzy w oficjalną wersję o samobójczej śmierci przedstawioną przez Służbę Więzienną.

ZOBACZ: Boks. Prokuratura wydała komunikat ws. śmierci Dawida Kosteckiego. "Każdy ślad na ciele był zweryfikowany" >>

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×