Boks. Pięciu Polaków sklasyfikowanych w rankingach "The Ring"

Az pięciu Polaków zostało wyróżnionych przez ceniony magazyn "The Ring". Najwyżej z nich sklasyfikowany jest Krzysztof Głowacki, który niedługo ponownie stanie do walki o mistrzostwo świata w wadze cruiser.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Krzysztof Głowacki (z lewej) i Fiodor Łapin (z prawej) Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki (z lewej) i Fiodor Łapin (z prawej)
W wadze średniej "Biblia Boksu" odnotowała dwóch Polaków w czołowej "10". Na 8. miejscu plasuje się Kamil Szeremeta, który w pierwszym kwartale 2020 roku stanie do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF z Giennadijem Gołowkinem. Tuż za nim jest Maciej Sulęcki, mający za sobą starcie o mistrzowski pas z Danielem Jacobsem.

W kategorii junior ciężkiej również wysoko odnotowano dwóch Polaków. Na 3. pozycji znajduje się Krzysztof Głowacki, a dziewiąty jest Michał Cieślak. "Główka" w najbliższych miesiącach ma sporo opcji, aby ponownie zostać mistrzem świata. W grę wchodzi jego ewentualny rewanż z Mairisem Briedisem, walka o wakujący pas WBO z Firatem Arslanem bądź starcie o pas WBC.

Zobacz także: Siergiej Werwejko wraca na ring pół roku po pobiciu 

W kategorii ciężkiej niezmiennie czołowej "10" nie opuszcza Adam Kownacki (9. miejsce). "Babyface" czeka na swoją szansę walki o tytuł, a ostatnio wyzwanie rzucił mu m.in. Dominik Breazeale.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #37 (całość): Mańkowski przed KSW 51, Kowalik ostro patologiach w polskim MMA
Czy Adam Kownacki w 2020 roku stanie do walki o tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×