Boks. Shannon Briggs gotowy zastąpić Jonesa Jr z walce z Mike'em Tysonem

28 listopada ma dojść do pokazowej walki Roya Jonesa Jr z Mike'em Tysonem. Młodszy z legendarnych pięściarzy ma jednak wątpliwości, czy bić się z "Bestią". Gotów go zastąpić jest charyzmatyczny, były mistrz wagi ciężkiej federacji WBO, Shannon Briggs

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Shannon Briggs Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Shannon Briggs
28 listopada Mike Tyson ma powrócić do ringu po 15 latach przerwy. Jeśli Jones Jr nie zdecydowałby się ostatecznie na pojedynek z "Bestią", to gotów zastąpić go jest Shannon Briggs.

Były mistrz świata jest nieaktywny od czterech lat. Jego doświadczenie w boksie zawodowym jest imponujące. 49-latek wygrał 60 z 67 pojedynków, mierząc się m.in. z Witalijem Kliczką czy Lennoxem Lewisem.

Jeśli Jones wycofa się z walki z jakiegokolwiek powodu, Briggs chce mieć możliwość rywalizacji z Tysonem. - Mówią, że mistrz Jones ma wątpliwości. Ja też jestem mistrzem. Jestem z Brownsville. Nigdy przed nikim nie uciekałem i nie będę tego robił - powiedział Shannon Briggs, cytowany przez "BoxingScene.com".

Starcie 54-letniego Mike'a Tysona z 51-letnim Royem Jonesem Jr odbędzie się w kalifornijskim Carson. Pojedynek zakontraktowano na osiem rund. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo, zasłużeni bokserzy będą rywalizować w większych rękawicach.

Zobacz także:
-> MMA. UFC. Jan Błachowicz: Wiem, że w przyszłości zmierzę się z Jonem Jonesem
-> MMA. UFC 253. KSW opublikowało pierwsze walki Jana Błachowicza w MMA (wideo)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: odważna pasja Karoliny Kowalkiewicz
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×