Zapytali Adamka o wojnę. Naprawdę to powiedział

Jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii przyleciał na krótko do ojczyzny. Przy okazji jednej z gal sztuk walki udzielił wywiadu. A tam padło pytanie o to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. No i się zaczęło.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Tomasz Adamek wypowiedział się na temat wojny w Ukrainie PAP/EPA / Tomasz Adamek wypowiedział się na temat wojny w Ukrainie.
Wywiad, którego Tomasz Adamek udzielił serwisowi internetowemu mmarocks.pl przejdzie do historii polskiego sportu. Niestety, tej niechlubnej. Aż trudno w to uwierzyć, że nasz pięściarz ma takie zdanie.

Już prawie cztery miesiąca tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Rosjanie bombardują ukraińskie miasta, mordują niewinnych ludzi, gwałcą kobiety, kradną co popadnie. Tak dramatycznej sytuacji w Europie nie było prawie od 80 lat, od zakończenia II wojny światowej.

Tylko Polska przyjęła ponad 4 miliony uchodźców z Ukrainy. Chyba każdy Polak zetknął się z dramatem tych ludzi. Zostawili w ojczyźnie wszystko: rodziny, domy, pracę, samochody. Uciekli przed śmiercią.

ZOBACZ WIDEO: Różal znów powalczy z Pudzianem? "Byłyby negocjacje"

Władimir Putin - czyli człowiek, który jest odpowiedzialny za tę wojnę - jest izolowany przez większą część zachodniego świata. Na Rosję zostały nałożone sankcje, wielu polityków i oligarchów rosyjskich zostało umieszczonych na listach osób niepożądanych na Zachodzie.

- To są sprawy, uważam, wewnętrzne - Adamek rozpoczął odpowiedź na pytanie Jacka Adamczyka z mmarocks.pl. - Myślę, że tam nie powinna się mieszać (Polska i/lub Europa - pewnie w domyśle o to chodziło byłemu pięściarzowi - przyp. red.), bo to jest wojna domowa.

- To kiedyś było całe ZSRR, ileś tam lat temu, nie pamiętam ile. A jeżeli będą się mieszać, tam pokoju nie będzie. Zburzą całą Ukrainę. Trudno się wypowiadać, bo politykę odsunąłem, więc nie chce za dużo mówić - dodał były mistrz świata.

Poniżej cała rozmowa. Wątek ukraiński od 13:30.

Czytaj także: Kliczko organizuje pomoc dla Ukrainy w Niemczech. Taki ma plan >>
Czytaj także: Co powiedziałby Putinowi? Jest reakcja Kliczki >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×