Film z Adamkiem niesie się po sieci. Zareagował Szpilka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
Twitter / / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Adamek ma niebawem stoczyć pożegnalną walkę. Właśnie wrócił na salę treningową i opublikował w sieci nagranie. To wznieciło entuzjazm u kibiców.

W tym artykule dowiesz się o:

"Po przerwie czas wracać na salę" - zakomunikował Tomasz Adamek na Facebooku. Żywa legenda polskiego pięściarstwa ostatni pojedynek stoczyła w 2018 roku. Wówczas Adamek przegrał przez nokaut z Jarrellem Millerem. Wydawało się, że "Góral" już nigdy nie zawalczy na zawodowym ringu, ale Polak koniecznie chce się pożegnać z kibicami.

Ostatnia walka Adamka ma się odbyć w tym roku, choć rywal nie jest jeszcze znany. Jeszcze miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Tomasz Babiloński, promotor byłego mistrza świata, chce by ten zawalczył z Mariuszem Wachem. Nie wiadomo jednak czy takie zestawienie będzie możliwe.

Jak na razie Adamek chce jak najlepiej przygotować się do pojedynku niezależnie od rywala. W sieci opublikował krótki film z treningu. To wznieciło entuzjazm u jego kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Tego bramkarz się nie spodziewał. Co on zrobił?!

Na Twitterze nagranie udostępnił Artur Szpilka. Obaj sportowcy dobrze się znają, gdyż walczyli ze sobą w 2014 roku w wadze ciężkiej. Wówczas wygrał Szpilka, który wsparł teraz starszego kolegę.

"Trzymam kciuki. Z przyjemnością zobaczę" - napisał na Twitterze, nawiązując do pożegnalnej walki mistrza.

Dotychczas w swojej karierze Adamek stoczył 59 walk, z czego 53 wygrał. Dzierżył tytuły mistrza świata w dwóch dywizjach wagowych - półciężkiej (federacja WBC) i junior ciężkiej (IBF oraz IBO). Walczył o pas mistrzowski federacji WBC także w wadze ciężkiej, ale tam uległ Witalijowi Kliczce.

Czytaj także: Hitowe starcie na gali KSW na PGE Narodowym. Jest oficjalne potwierdzenie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty