Dramat w ringu. Nie żyje Sherif Lawal

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Warren Boxing Management / Na zdjęciu: Sherif Lawal.
Instagram / Warren Boxing Management / Na zdjęciu: Sherif Lawal.
zdjęcie autora artykułu

Do wielkiego dramatu doszło w północnej dzielnicy Londynu - Harrow. Podczas niedzielnej gali boksu w pierwszej walce zmarł Sherif Lawal.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie tak miała przebiegać niedzielna gala boksu w północnej części Londynu w Harrow Leisure Centre. Na otwarcie zmagań w wadze średniej zmierzyli się Sherif Lawal i Malam Varela. Dla pierwszego z pięściarzy był to zawodowy debiut.

Walka została przerwana w czwartej rundzie z planowanych sześciu. Lawal padł na ring powalony przez swojego przeciwnika. Sędzia Lee Every szybko zareagował i zakończył pojedynek.

Obecny w ringu arbiter od razu zauważył, że u pięściarza dzieje się coś złego. Momentalnie obok Lawala znaleźli się medycy, którzy przetransportowali go do szpitala.

Mimo usilnych prób ratowników medycznych oraz szybkiego transportu do pobliskiego szpitala, 29-letni Sherif Lawal zmarł. - Niestety podczas walki Sherif upadł i pomimo największych wysiłków ratowników medycznych stwierdzono później jego zgon - poinformowali przedstawiciele promotora Warren Boxing Management.

Starcie Lawala i Vareli było pierwszym na karcie walka, która miała odbyć się w niedziele. Po tym wydarzeniu kolejne starcia zostały odwołane.

Zobacz także: Usyk zaczął o nim mówić i nagle się rozpłakał "Muszę z nim pogadać". Borek skomentował porażkę Szpilki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty