Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polski bokser stoi przed życiową szansą. Weźmie udział w prestiżowym turnieju

Łukasz Maciec stoi przed szansą zarobienia wielkich pieniędzy. Zawodnik Paco Lublin wystąpi w Stanach Zjednoczonych na turnieju pięściarskim w kategorii junior średniej.
Konrad Kaźmierczak
Konrad Kaźmierczak

Sampson Lewkowicz w porozumieniu z prezydentem federacji World Boxing Council Mauricio Sulaimanem ogłosił zorganizowanie turnieju bokserskiego w wadze junior średniej pod nazwą Jose Sulaiman Cup.

W turnieju, który odbędzie się na cześć zmarłego prezydenta WBC Jose Sulaimana wystąpi ośmiu zawodników z trzech kontynentów. W pierwszej grupie uczestników ósmy w rankingu WBC John Jackson z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych zmierzy się z notowanym o pięć pozycji niżej Filipińczykiem Dennisem Laurente, zaś Kubańczyk Yudel Jhonson powalczy z Meksykaninem Jorge Cotą.


W drugiej grupie zajmujący piąte miejsce w rankingu WBC Siergiej Rabczenko zmierzy się z dziesiątym Luciano Cuello z Argentyny. Z kolei Amerykanin Domonique Dolton skrzyżuje rękawice z reprezentantem Polski Łukasz Maćcem. Udział zawodnika Paco Lublin oficjalnie potwierdził promotor grupy Sferis Knockout Promotions Andrzej Wasilewski. Zwycięzcy tych walk utworzą pary półfinałowe, a następnie triumfatorzy tych półfinałów spotkają się ze sobą w finale pierwszej edycji turnieju Jose Sulaiman Cup.

Każdy z uczestników turnieju ma zagwarantowane 50 tysięcy dolarów za sam udział. Za awans do fazy półfinałowej zawodnicy mogą liczyć na premię w wysokości 100 tysięcy dolarów, a za udział w finale uczestnicy mają zapewnione po 200 tysięcy dolarów. Triumfator rozgrywek wzbogaci się o 350 tys. dolarów.

Pierwsza faza rozgrywek odbędzie się w kwietniu lub maju, wszystkie walki będą prowadzone według przepisów WBC i będą trwały po 10 rund. Półfinały zaplanowano na wrzesień 2015 roku, zaś finał ma odbyć się w lutym 2016 roku. Decydujące starcia mają być rozgrywane na dystansie 12 rund. Konkretne daty i miejsca planowanej imprezy mają zostać ogłoszone wkrótce.

- To jest projekt, który jest bliski drogi do mojego serca. To był pomysł wielkiego Jose Sulaimana, jednak musiał zostać przełożony ze względu na jego stan zdrowia. Cieszę się, że mam zaszczyt pracować z Mauricio i wdrożyć w życie wizję jego ojca. W ten sposób mogę wyrazić dla niego szacunek - powiedział Sampson Lawkowicz.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
boxingscene.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×