Magda Linette - Iga Świątek kursy i typy bukmacherskie na mecz | 04.10.2023

W 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie dojdzie do polskiego starcia, w którym Magda Linette zmierzy się z Igą Świątek. Emocje sięgają zenitu, bowiem to pierwsza konfrontacja obu pań, a dodatkowo są one najwyżej sklasyfikowanymi Polkami w rankingu WTA.

Piotr Pawlak
Piotr Pawlak
Iga Świątek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek

Magda Linette - Iga Świątek kursy, typy, oferty bukmacherskie | 04.10.2023

Mecz Magdy Linette z Igą Świątek zaplanowano na środę 4 października 2023 roku. Zdecydowaną faworytką będzie Iga, która w poprzedniej rundzie rozprawiła się z Warwarą Graczewą 6:4, 6:1. Magda jest jednak napędzona zwycięstwem w pierwszej rundzie nad Wiktoryją Azerenką. W swoim drugim meczu Linette wygrała co prawda przez krecz rywalki, ale do momentu przerwania spotkania była zdecydowanie lepsza od Jennifer Brady. W związku z tym nie należy skreślać poznanianki, która już wiele razy pokazała, że braki w umiejętnościach potrafi nadrabiać ogromną wolą walki.

Magda Linette - Iga Świątek kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie są bezlitosne dla Magdy Linette - jej zwycięstwo wyceniono bowiem na 9.00. Przy nazwisku Igi Świątek widnieje za to kurs 1.07, który oznacza, że typerzy mogą zapomnieć o kuponach typu singiel.

Można się jednak zastanowić, czy Magda Linette będzie w stanie "urwać" Idze Świątek przynajmniej jednego seta. Kurs bukmacherski na powodzenie takiej akcji został oszacowany na 3.70. To tylko podkreśla, że poznanianka w oczach bukmacherów nie ma zbyt wielkich szans na sprawienie niespodzianki.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 03/10/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Magda Linette - Iga Świątek typy bukmacherskie

W rzeczywistości może okazać się jednak inaczej. Zarówno forma Magdy Linette, jak i Igi Świątek zwyżkuje, co może oznaczać interesujący i stojący na wysokim poziomie mecz. Przewaga umiejętności będzie po stronie Igi, ale Magda ma serce do walki. Pokazała to chociażby na początku tego sezonu, kiedy to jak równa z równymi rywalizowała z najlepszymi podczas Australian Open. Od tego czasu forma Linette mocno falowała, ale odrobienie strat i wygrana z Azarenką na początku turnieju w Pekinie pokazały, że starsza z Polek wraca do swojej optymalnej formy. Iga w tym sezonie potrafi grać na najwyższym poziomie, ale i miewać gorsze momenty. To może być okazją dla Magdy Linette.

Wobec powyższego, ciekawym wyborem mogą okazać się zakłady na powyżej 18,5 gema w nadchodzącym meczu. Dość pewnym jest, że wygra go Iga Świątek, ale Magda Linette jest w stanie napsuć młodszej koleżance nieco krwi.

⇒ Tutaj zagrasz bezpiecznie. Zobacz listę legalnych bukmacherów! ⇐

Magda Linette - Iga Świątek statystyki i wyniki

Magda Linette i Iga Świątek nie miały jeszcze okazji rywalizować przeciwko sobie. Co ciekawe, mecz ten będzie także historyczny z innego względu. Po raz pierwszy dojdzie bowiem do rywalizacji dwóch Polek sklasyfikowanych w czołowej pięćdziesiątce rankingu WTA.

Linette rozpoczęła turniej w Pekinie od pokonania Wiktoryji Azarenki. Poznanianka musiała odrabiać straty z pierwszego seta, by ostatecznie wygrać 2:1. W drugiej rundzie dobrze rozpoczęła mecz z Jennifer Brady, ale po czterech gemach, przy stanie 3:1 dla Linette, Amerykanka zmuszona była skreczować.

Świątek przywitała się z Pekinem pokonując Sarę Sorribes Tormo 6:4, 6:3. Była to druga wygrana Igi nad Sarą w tym sezonie. W drugiej rundzie Świątek bez większej historii ograła Warwarę Graczewą 6:4, 6:1.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×