WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA:

Iga Świątek - Leolia Jeanjean typy i kursy | 27.05.2024 | Pewny początek Igi?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek rozpoczyna walkę o czwarty w karierze tytuł w Rolandzie Garrosie. W pierwszym meczu zmierzy się z Leolią Jeanjean. Francuzka musiała przedzierać się przez kwalifikacje i w starciu z Polką nie daje się jej żadnych szans. Sprawdźmy typy.

Iga Świątek - Leolia Jeanjean typy i najciekawsze oferty bukmacherskie

Nikt nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, że to Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką meczu pierwszej rundy Rolanda Garrosa przeciwko Leolii Jeanjean. Polka jest też uważana za główną kandydatkę do wygrania całego turnieju na paryskich kortach. Iga jest w gazie po wygraniu zmagań w Madrycie i Rzymie, a jedyne wątpliwości, które pojawiają się w głowach typerów, dotyczą potencjalnego zmęczenia najlepszej rakiety świata. Iga jeszcze nigdy nie rozpoczynała walki we French Open po dwóch wspomnianych wcześniej triumfach, co w początkowej fazie turnieju może, ale też nie musi przełożyć się na jej dyspozycję fizyczną.

Iga Świątek - Leolia Jeanjean kto wygra - kursy bukmacherskie

Bukmacher BetFan jest przekonany, że Iga Świątek pewnie awansuje do drugiej rundy turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Widać to po wystawionym kursie na zwycięstwo Polki, który wynosi zaledwie 1.01 i wyklucza możliwość postawienia zakładu pojedynczego. Kurs na sensacyjną wygraną Leolii Jeanjean to aż 15.50. Szczerze przyznam, że rzadko widzi się aż tak wysokie mnożniki w meczach tenisa ziemnego.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 26/05/2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Kursy BetFan na poniżej 16,5 seta w meczu

Jak wspomniałem we wstępie tekstu, nie widzę absolutnie żadnych szans na to, aby Leolia Jeanjean była w stanie pokonać Igę Świątek. Ba, Francuzka w moim odczuciu będzie miała nawet problemy z utrzymaniem swojego podania i w konsekwencji ugraniem więcej, niż kilku gemów. Stąd przypuszczam, że Iga zamknie mecz w poniżej 16,5 gema.

Typowanie, że którykolwiek set zakończy się wynikiem 6:0

O tym, co wyczynia Iga Świątek na mączce wie każdy. Jeanjean nie ma większych argumentów, aby zatrzymać zwycięski marsz Polki. Liderka światowego rankingu wygrała już w tym sezonie kilka setów, nie tracąc w nich ani jednego gema. Taki sam scenariusz może powtórzyć się i tym razem.

Oferta BetFan na mecz Iga Świątek - Leolia Jeanjean. Freebet 50 zł

BetFan przygotował ciekawą promocję na występy Igi Świątek w tegorocznym Roland Garros. Bukmacher proponuje 50 złotych freebetu za każde zwycięstwo Polki - także w meczu przeciwko Leolii Jeanjean. Łącznie do wyjęcia jest nawet 350 złotych.

Ostatnie wyniki i statystyki przed meczem Iga Świątek - Leolia Jeanjean

Dla Igi Świątek i Leolii Jeajean będzie to pierwszy pojedynek w karierze. Francuzka prawdopodobnie zderzy się ze ścianą, na co wskazuje dyspozycja i ostatnie wyniki Igi Świątek. Polka wygrała przed Rolandem Garrosem turnieje w Madrycie i Rzymie. W stolicy Włoch nie straciła ani jednego seta, pokonując między innymi Coco Gauff w półfinale i Arynę Sabalenkę w finale. Leolia Jeanjean przebrnęła przez kwalifikacje French Open. Jeajean w tym sezonie nie grała jednak jeszcze z żadną tenisistką z czołowych miejsc światowego rankingu.

Ostatnie mecze Świątek Ostatnie mecze Jeanjean
Sabalenka 2:0Montgomery 2:1
Gauff 2:0Semenistaja 2:1
Keys 2:0Mitu 2:0

Iga Świątek - Leolia Jeanjean transmisja na żywo

Mecz Igi Świątek z Leolią Jeanjean będzie można oglądać na antenach Eurosportu. Transmisja pojawi się również w Eurosporcie Extra na Playerze. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 27 maja i rozpocznie się zapewne około godziny 13:30.

Źródło artykułu: zagranie.com