Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Giganci driftu w Toruniu

Elita driftmasterów, szybkie samochody, piękne kobiety, najlepsi dj’e, fantastyczni ludzie, do tego gwiazdy ligi Drift Allstars! Aby poczuć ten klimat, nie trzeba lecieć do Tokio.
ŁC
Materiały prasowe / Materiały prasowe

Wystarczy w trzeci weekend października (17-18.10) być w Polsce, a dokładnie na żużlowym torze MotoAreny w Toruniu, gdzie rozegra się finał ligi Drift Masters GP 2015.

Kup bilety na Drift Masters GP!

Wszystko co najlepsze organizatorzy Drift Masters GP 2015 przygotowali na dwie ostatnie rundy tego sezonu. Na koniec zawodów poznamy zwycięzcę sezonu 2015. Na triumf w całych rozgrywkach wciąż ma szansę trzech zawodników - Marcin Mospinek z Redux Team (obecny lider klasyfikacji) oraz drifterzy BUDMAT Auto Drift Team Piotr Więcek oraz Dawid Karkosik (zajmujący odpowiednio drugą oraz trzecią pozycję).

Nowością podczas finałowych zawodów Drift Masters GP będzie uczestnictwo drifterów z ligi Drift Allstars, w której również zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Zeszłoroczny zwycięzca Drift Allstars James Deane z Irlandii ze zgromadzonymi 408 punktami, przewodzi obecnie stawce 83 zawodników. Tuż za jego plecami ze stratą 31 punktów plasuje się Łotysz Janis Eglite. Dwójka tych znakomitych drifterów powalczy o zwycięstwo w całym cyklu.

W pierwszej dziesiątce ligi Drift Allstars znajduje się Piotr Więcek (6 miejsce) oraz Dawid Karkosik (8 miejsce) z BUDMAT Auto Drift Team. Piotr Więcek wygrał dwie ostatnie rundy – na Kaunas Street Circuit na Litwie oraz na Laitse Rallypark w Estonii i zachowuje szanse na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.

Drifting to technika jazdy w kontrolowanym poślizgu, który łączy wszystkie najefektowniejsze elementy sportów samochodowych. To z jednej strony wymagająca ogromnej precyzji i skupienia rywalizacja, a z drugiej wspaniałe show dla publiczności. Drift jest obecnie najmłodszym, najbardziej widowiskowym i najdynamiczniej rozwijającym się sportem motorowym na świecie.

Sobotnio-niedzielnym finałom na Motoarenie towarzyszyć będzie aukcja, z której cały dochód zostanie przekazany na akcję „Dzieci Majdanu – RATUNEK”. Celem akcji jest zapewnienie leczenia w Polsce dzieciom poszkodowanym w wyniku trwających w ostatnim okresie i obecnie działań wojennych na wschodzie Ukrainy.

Kup bilety na Drift Masters GP!

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×