WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

E-sport bliżej igrzysk. MKOl ustalił warunki

MKOl podczas 6. Szczytu Olimpijskiego rozmawiał o możliwości wprowadzenia e-sportu na igrzyska. W związku z jego rosnącą popularnością, władze rozważają dołączenie go do listy dyscyplin.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Materiały prasowe / AGO Gaming / Fot. AGO Gaming

Sklasyfikowanie e-sportu do szeregu dyscyplin sportowych jest niezwykle trudne. Jednak ze względu na to, że ma to związek z rywalizacją i walczy się o zwycięstwo, MKOl rozważa wprowadzenie e-sportu na igrzyska olimpijskie. Na pewno nie dojdzie do tego w Tokio w 2020 roku.

Podczas Szczytu Olimpijskiego ustalono kilka zasadniczych kwestii. Jeżeli e-sport zostanie dopuszczony na igrzyskach, to będzie musiała powstać organizacja gwarantująca przestrzeganie reguł ruchu olimpijskiego. Głównie chodzi o nielegalne zawieranie zakładów bukmacherskich, ustawianie wyników czy kontrole dopingowe.

Na pewno nie będzie możliwości rywalizowania w takich grach jak Counter Strike czy Call of Duty, gdzie motywem przewodnim jest przemoc. Treść gier nie może naruszać wartości olimpijskich.

E-sport zyskał mocno na popularności, zainteresowani są nim nie tylko gracze i widzowie, ale także sponsorzy, którzy fundują wysokie nagrody.

W komunikacie wydanym po Szczycie Olimpijskim MKOl stwierdził, że samo zainteresowanie e-sportem może pomóc pozostałym dyscyplinom. Młodzież będzie obserwować igrzyska, by zobaczyć e-gamerów, a być może obejrzy również inne sporty.

Nie wiadomo, czy e-sport na pewno wejdzie na igrzyska i kiedy to się stanie. Istotny jest jednak fakt poruszenia tego tematu podczas tak ważnego spotkania.

ZOBACZ WIDEO: Ogromny projekt Kusznierewicza. Cały świat będzie podziwiał Polaków

Czy e-sport powinien być dyscypliną olimpijską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
olympic.org

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kkkkk 0
  Na pewno nie będzie możliwości rywalizowania w takich grach jak "Counter Strike czy Call of Duty, gdzie motywem przewodnim jest przemoc. Treść gier nie może naruszać wartości olimpijskich. - no śmiech....." mówisz esport myślisz CS:GO, bez sensu zeby na igrzyskach byl e-sport bez sceny CS'a....e-sport bez Counter Strika nie istnieje, jest to najbardziej popularna gra esporetowa, ktora przyciaga najwiecej widzów. Pozatym, sporty walki to nie przemoc ?:D np boks ?
  2 dzbany okładają się pięściami po mordzie...bez przesady
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Arczi91 0
  obecnie najbardziej popularne gry multiplayer mają więcej niż 4 lata (np LoL ma 8lat). Także gra może zmieniać się co 3-4 igrzyska. Historie o których mówisz będzie się przytaczać, bo obecnie najlepsi gracze Counter Strike`a grają od dziecka i już niejedna taka historia powstała :) Zresztą nie wydaje mi się, że to będzie jedna gra, jeśli już do programu igrzysk wejdzie e-sport to będą różne kategorie...
  E-sport rośnie w siłę bardzo mocno. To rynek wart miliardy dolarów, dlatego MKOl się nim interesuje, wiadomo że pieniądze przyciągają. Z drugiej strony istnieje tyle organizacji e-sportowych zajmujących się turniejami, mistrzostwami, spotkaniami itp że nie dadzą sobie takiej złotej kury łatwo zabrać :) (szczególnie za parę lat jak rynek e-sportu będzie jeszcze większy)
  dree Oj to będzie ciężki temat. Igrzyska olimpijskie są co 4 lata, a gry komputerowe zmieniają się co chwilę. Chyba nie wybiorą jednej gry, która przez najbliższe 50 lat będzie na igrzyskach. jedynym sensownym rozwiązaniem, byłoby ogłaszanie, podczas igrzysk, jaka gra będzie na kolejnej edycji, wtedy przynajmniej będą 4 lata na przygotowania. Jednak e-sport na igrzyskach jest o tyle głupim pomysłem, że nie będzie można się do tego przygotować, nie będzie historii jak to mistrz olimpijski od 5 roku życia przygotowywał się do startu na olimpiadzie, aż w końcu wywalczył złoto. Tutaj ktoś zostanie mistrzem olimpijskim, a za 4 lata zmieni się gra, i już nie będzie mieć szans. Tak więc e-sport (pomimo, że nazywanie tego sportem to spore nadużycie) niech będzie dalej sportem, ale niech trzyma się z daleka od olimpiady
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dree 0
  Oj to będzie ciężki temat. Igrzyska olimpijskie są co 4 lata, a gry komputerowe zmieniają się co chwilę. Chyba nie wybiorą jednej gry, która przez najbliższe 50 lat będzie na igrzyskach. jedynym sensownym rozwiązaniem, byłoby ogłaszanie, podczas igrzysk, jaka gra będzie na kolejnej edycji, wtedy przynajmniej będą 4 lata na przygotowania. Jednak e-sport na igrzyskach jest o tyle głupim pomysłem, że nie będzie można się do tego przygotować, nie będzie historii jak to mistrz olimpijski od 5 roku życia przygotowywał się do startu na olimpiadzie, aż w końcu wywalczył złoto. Tutaj ktoś zostanie mistrzem olimpijskim, a za 4 lata zmieni się gra, i już nie będzie mieć szans. Tak więc e-sport (pomimo, że nazywanie tego sportem to spore nadużycie) niech będzie dalej sportem, ale niech trzyma się z daleka od olimpiady
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×