ELEAGUE Major Boston 2018: FaZe Clan pierwszym półfinalistą. Fenomenalny mecz NiKo

W piątek ruszyła faza Play-Off turnieju ELEAGUE Major Boston 2018 w Counter-Strike: Global Offensive. Pierwszym półfinalistą została drużyna FaZe Clan, która pokonała mousesports 2:0.

Michał Mielnik
Nikola NiKo Kovač z pucharem za zwycięstwo w turnieju ESL One New York 2017 Materiały prasowe / ESL / Na zdjęciu: Nikola NiKo Kovač z pucharem za zwycięstwo w turnieju ESL One New York 2017.
W pierwszym ćwierćfinale ELEAGUE Major Boston 2018 zawodnicy FaZe Clan pokonali 2:0 mousesports. Obie drużyny spotkały się na mapach de_nuke (19:16) oraz de_cache (16:9).

Na pierwszej z map, rozgrywka była niesamowicie wyrównana. Do przerwy mieliśmy wynik 9:6 dla mousesports. W drugiej części do odrabiania strat wzięli się zawodnicy prowadzeni przez Finna "karrigan" Andersena. Przede wszystkim dzięki fenomenalnej grze NiKo europejski mix doprowadził do remisu w całym spotkaniu, co oznaczało dogrywkę. W niej już bezapelacyjnie lepsi byli gracze FaZe. Ostatecznie pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 19:16.

Druga mapa (de_cache) była już pod pełną kontrolą FaZe Clanu. Wygranie pierwszych pięciu rund ustawiło tak naprawdę całe spotkanie. Obecnie druga drużyna na świecie pewnie kontrolowała przebieg pojedynku. Po raz kolejny z fenomenalnej strony pokazał się Bośniak - Nikola Kovac. Jego ekipa pewnie wygrała drugą mapę i jako pierwsi zostali półfinalistami tegorocznego Majora.

Chris "chrisJ" de Jong 24-45 -21 52.1 55.0 proc. 0.66

Transmisję z turnieju będzie można oglądać z polskim komentarzem między innymi w telewizji na kanale Sportklub oraz na oficjalnym kanale Twitch: www.twitch.tv/gamertv_pl/.

Informacje o dostępności kanału Sportklub w twojej sieci kablowej/platformie cyfrowej znajdziesz TUTAJ.

Czy FaZe Clan wygra ELEAGUE Major Boston 2018?