MŚ Overwatch 2018: trzecia przegrana Polaków w fazie grupowej

Zakończył się trzeci mecz z udziałem Polaków podczas eliminacji do Mistrzostw Świata Overwatch 2018. Po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu górą byli zawodnicy z Niemiec, którzy w dogrywce pokonali Polaków.

Jakub Madej
Jakub Madej
Dorian 'Xyzano' Olechnicki podczas eliminacji do MŚ Overwatch 2018 Materiały prasowe / Robert Paul / Blizzard / Dorian 'Xyzano' Olechnicki podczas eliminacji do MŚ Overwatch 2018
Dla Niemiec było to pierwsze zwycięstwo podczas eliminacji do Mistrzostw Świata Overwatch 2018, natomiast dla Polski to już trzecia przegrana w Paryżu. Reprezentanci naszego kraju pokazali jednak wysoki poziom, grając z rywalami wyrównany mecz. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się zawodnicy z Niemiec.

Podopieczni Christiana "radioboiii" Gutzelniga dobrze weszli w mecz, wygrywając na mapie Nepal. W kolejnej odsłonie lepsi okazali się Polacy, którzy poradzili sobie z rywalami na Numbani. Na kolejnej mapie ponownie zobaczyliśmy zwrot akcji, bo na Volskaya Industries zwyciężyli Niemcy. Dorado wygrali podopieczni Michała "Warchawk" Warchała doprowadzając do dogrywki, jednak tam grę udało się skontrolować naszym rywalom.

Reprezentacja Polski w grę Overwatch zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli podczas eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się na listopadowym BlizzConie. Zawodnikom znad Wisły udało się zwyciężyć cztery mapy, jednak na dziesięciu musieli uznać wyższość przeciwników.

5. Polska 0-3 4-10 24-34 0

W sobotę kibice gry Overwatch zobaczą jeszcze dwa spotkania. O 17:30 odbędzie się mecz Francja - Włochy, a na godzinę 19:00 zaplanowane jest starcie Holandia - Wielka Brytania.

Czy Polska zwycięży w niedzielę z Holandią?