Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGA: finały ESL MP już niedługo

Od początku sierpnia 2018 roku śledzimy rozgrywki League of Legends 17. sezonu mistrzostw Polski ESL. 2 miesiące ciężkich walk wyłoniły najmocniejsze drużyny, które staną na ostatnim placu boju na głównej scenie Poznań Game Arena.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
zespół Iluminar Gaming, dywizja League of Legends Materiały prasowe / Iluminar Gaming / Na zdjęciu: zespół Iluminar Gaming, dywizja League of Legends

Połączenie ESL mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cybersport sprawia, że teraz na finały najwyższej ligi ESL będziemy musieli pojechać do Poznania. Wydarzenie Poznań Game Arena to bardzo podniosłe targi, ważne dla wielu drużyn, influencerów, sponsorów czy fanów. Wówczas można spotkać na miejscu swoich idolów, graczy, streamerów, youtuberów, znajomych z dalszych stron - a także wziąć udział w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez każde stoisko. Jednak skupiając się na wątku esportowym - są to bardzo ważne finały, które zawodnicy rozegrają przed wielka publiką - nie tylko tą przed monitorami, ale też na trybunach.

Spotkanie otwierające rozgrywki finałowe odbędzie się między Wisłą Płock a Illuminar Gaming. Rozpocznie się ono o 10:30 w sobotę (13 października). Bez wątpienia w roli faworyta można wyróżnić tutaj iHG, pomimo zmian, które mogły zachwiać równowagę w sile tej formacji. Najsilniejsza drużyna w Polsce miała dużo czasu na przygotowanie się w nowym składzie i zaskoczenie przeciwników czymś nowym lub po prostu lepszym stałym elementem gry.

Warto zaznaczyć, że Wisła również przeszła zmiany, a w dodatku wypożyczy dwóch zawodników od organizacji R6T - "Renifera" oraz "Matislawa". Powodem tego jest niedyspozycja ADC Wisły oraz nieobecność "Bucu", który wyjaśnił fanom za pośrednictwem swoich profili społecznościowych, że świadomie wybrał uczestnictwo w ważnym wydarzeniu rodzinnym ponad wzięcie udziału w turnieju.

Drugie starcie odbędzie się pomiędzy Szatą Maga a Pompa Teamem. Po zakończeniu pierwszego pojedynku półfinałowego rozpocznie się właśnie to spotkanie. Format BO5 wymaga tego, że potyczka odbędzie się nieco później - szacuje się, że rozpocznie się o 15:00.

Tutaj ciężej wytypować jednego faworyta, jednakże Pompa była umiejscowiona wyżej niż Szata Maga. Ponadto warto przypomnieć, że w ćwierćfinale Szata miała duże trudności z formacją Ravioli Ravioli, które było uważane za pewnego przegranego.

Na same spotkania warto udać się na targi Poznań Game Arena, które będą trwały cały weekend. W niedzielę natomiast zwycięzcy wspomnianych pojedynków zawalczą ze sobą w wielkim finale mistrzostw Polski.

Kto według Ciebie wygra 17 sezon Mistrzostw Polski ESL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitch, Leaguepedia
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×