KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niezbędnik kibica: Lotto Dywizja Profesjonalna – drużyny [jesień 2021]

Przedstawiamy drużyny i zawodników, którzy przez najbliższe dwa miesiące walczyć będą w ramach Lotto Dywizji Profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej.

Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
LOTTO Dywizja Profesjonalna Polska Liga Esportowa / LOTTO Dywizja Profesjonalna

W nowym sezonie Lotto Dywizji Profesjonalnej zobaczymy wiele nowych twarzy. Drugi poziom rozgrywkowy Counter-Strike: Global Offensive przeznaczony jest przede wszystkim dla młodych zawodników i mniej doświadczonych drużyn, które mogą w nim zdobywać pierwsze szlify oraz rywalizować o miejsce w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Rozgrywki zajmą dwa miesiące, a na początku grudnia odbędą się finały, które zadecydują między innymi o tym, kto awansuje do wyższej dywizji.

Poniżej przedstawiamy wszystkie teamy w kolejności alfabetycznej i z aktualnymi na początku sezonu składami. To zestawienie przyda się nie tylko nowym kibicom, którzy potrzebują wprowadzenia do Polskiej Ligi Esportowej, ale również wiernym fanom, którzy chcą wiedzieć, jak prezentują się ich ulubione drużyny przed startem nowego sezonu.

Actina Pasha Gaming Camp

Skład:

Mikołaj "MiKi" Żyrów
Michał "DziubsoN" Dziuba
Roland "ultimate" Tomkowiak
Konrad "KondziQ" Chojnacki
Krzysztof "exe" Zacny
Filip "PhysX" Kupiec

Actina PCG to zespół wart szczególnej uwagi w czasie kolejki jesiennej, głównie z uwagi na wyjątkowo niską średnią wieku. Najmłodszy MiKi, który przy okazji jest kapitanem, ma zaledwie 15 lat, a najstarszy PhysX tylko 18. Zespół, który trenuje Adrian "henrybg" Ryba został sformowany na bazie uczestników i wychowanków letniego obozu esportowego, Pasha Gaming Camp. Zorganizowany przez Jarosława "pasza Bicepsa" Jarząbkowskiego, jedną z legend polskiej sceny CSGO, miał wyłonić przyszłych mistrzów Counter-Strike’a. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy będą oni stawiać swoje pierwsze kroki w zawodowej lidze. Warto trzymać za nich kciuki.

Anonymo Academy

Skład:

Patrick "dezz" Karasiewicz
Wiktor "TicQ" Lachowicz
Nikodem "Majster" Gulmantowicz
Eryk "MaiN" Mordęcki
Jakub "HyPe" Kurek

Debiutująca w Lotto Dywizji Profesjonalnej Anonymo Academy to „młodzieżówka” Anonymo Esports, nowej, ale już renomowanej i liczącej się w polskim esporcie organizacji. Choć powstała w styczniu tego roku, zdołała już wziąć udział w kilku turniejach międzynarodowych. Jak poradzi sobie w lidze jej narybek? Tutaj wszystko może się zdarzyć. Do boju zdobywający swoje ostrogi zespół prowadzi Dezz, a trenuje go Bartłomiej "BGG" Gawlas.

Creative AVEZ

Skład:

Kacper "gRuChA" Gruszeczka
Dawid "SaMey" Stańczak
Łukasz "splawik" Jahns
Dawid "pendzelek" Ryczko
Dominik "fanatyk" Barkiet

Z poprzedniego składu Creative AVEZ, który wiosną grał w PGE Dywizji Mistrzowskiej, pozostał tylko SaMey. Organizacja postanowiła po raz kolejny wymienić zawodników – poprzedni zespół niestety się nie sprawdził i zaliczył spadek do Lotto Dywizji Profesjonalnej. Aktualna drużyna, którą trenuje Adrian "AlcesT" Chyziak składa się z głodnych sukcesu młodych zawodników z pewnym doświadczeniem. Do boju prowadzi ją doświadczony Splawik, który w poprzednim sezonie również grał w PGE Dywizji Mistrzowskiej w zespole PGE Turów Zgorzelec.

Dr Pepper Team

Skład:

Olaf "olfi" Tyszkiewicz
Adrian "kadziu" Lis
Michał "Czapel" Czapla
Adam "discoStar" Zyśk
Wojciech "bensty" Duda

Dr Pepper Team trenowany przez Maksa "Trochu" Trocha niestety nie zdołał wywalczyć awansu w poprzednim sezonie, ale nie zamierza się poddawać. W składzie zaszły niewielkie zmiany, bowiem w rosterze pojawili się tylko dwaj nowi zawodnicy – Czapel oraz Olfi, który zastąpił Mepsona na stanowisku kapitana.

GGPredict VIXIT

Skład:

Kamil "Mystic" Matz
Sebastian "SiemaSebek" Kulik
Eryk "MonsterJD" Król
Kacper "hous1k" Profic
Daniel "sanT" Woźnica

Dowodzony przez Mystica zespół GGPredict VIXIT to młody, dynamiczny team, który powstał na początku roku i wyróżnił się już na tyle, by uzyskać zaproszenie do Lotto Dywizji Profesjonalnej ze strony Polskiej Ligi Esportowej. W składzie grają zarówno młodsi i mniej doświadczeni gracze, jak i tacy, którzy mają już na swoim koncie kilka lat grania w CS:GO.

LODIS by Illuminar

Skład:

Maurycy "Mylek" Lis
Michał "Katka" Ćwik
Oliwier "Brain" Dychus
Konrad "Qlocu" Klocek
Jan "P0L0" Polak

Team LODIS to młodzieżówka i zaplecze organizacji Illuminar, która za pośrednictwem tego zespołu przygotowuje swoje przyszłe kadry do rozgrywek na wyższym szczeblu. Prowadzony przez Katka zespół został niedawno całkowicie przeorganizowany przed zaproszeniem do Lotto Dywizji Profesjonalnej. Składa się głównie z młodych i niesprawdzonych jeszcze zawodników.

Olej Napędowy

Skład:

Jakub "g1elek" Geliński
Maks "Bedi" Bednarczuk
Michał "misho" Staniszewski
Jakub "Vanq" Brzezik
Jakub "cpunJ" Pietrewicz
Mariusz "Kirbie" Rachwał

Olej Napędowy to drużyna półamatorska, która nie należy do żadnej organizacji. Mimo to udało się jej już trzeci raz zakwalifikować do uczestnictwa w Lotto Dywizji Profesjonalnej. Ze składu, który grał w lidze wiosną, pozostali tylko Kirbie i Bedi – pozostali zawodnicy to młody narybek, który w tym sezonie będzie zdobywał swoje ostrogi.

Opera GX Phantoms

Skład:

Miłosz "miloszero" Narodzonek
Arkadiusz "NoQu" Lefik
Dawid "zefir" Seifert
Damian "DEJ JON" Seliga
Łukasz "ukash" Strzelecki

Prowadzony przez Zefira team Opera GX Phantoms jest całkiem nowy, ale w jego składzie znajdują się zawodnicy z kilkuletnim doświadczeniem. Do tej pory nie udało im się wybić ani indywidualnie, ani drużynowo, ale właśnie w tym sezonie Lotto Dywizji Profesjonalnej może się to zmienić.

ThunderFlash

Skład:

Tomasz "freo" Wolski
Bartosz "Wierzba" Wierzbicki
Filip "noise" Sobierski
Jakub "nestee" Lempart
Łukasz "Woocash" Olszowski

Zespół ThunderFlash, który dotarł do Lotto Dywizji Profesjonalnej przez kwalifikację, jest zupełnie nowy, ale tylko pozornie. Cały skład pochodzi z ekipy The Lycans, która gra wspólnie już od dawna i ma na koncie lokalne sukcesy. Jak zespół prowadzony do boju przez Freo poradzi sobie w starciu z przeciwnikami z wyższej półki? Przekonamy się już wkrótce.

Ungentium

Skład:

Konrad "EXUS" Jeńczeń
Patryk "Sidney" Korab
Mariusz "skrzynka" Jarząb
Mateusz "m4tthi" Szambelan
Wojciech "Prism" Zięba

Ungentium to całkiem nowy projekt esportowy, który narodził się tego lata. Nie można jednak odmówić mu ani ambicji, ani zaplecza. Team powstał na bazie zgranego duetu doświadczonego EXUSa i Macieja "Luza" Bugaja, którzy mają wieloletnie doświadczenie ze wspólnej gry w Pride Gaming i IzakoBoars. Luz tym razem objął pozycję trenera, choć jest również w rezerwie na wypadek nagłej potrzeby. Zespół wzmocnił też Sidney, który wiosną poprowadził Illuminar Gaming do mistrzowskiego tytułu w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Taki skład wygląda naprawdę mocno w tym sezonie Lotto Dywizji Profesjonalnej.

Transmisje z rozgrywek jesiennego sezonu Lotto Dywizji Profesjonalnej można oglądać na kanale Twitch oraz YouTube Polskiej Ligi Esportowej. Więcej informacji i aktualności znaleźć można na ple.gg.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Liga Esportowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×