Dobrze było wrócić - oto podsumowanie 7. kolejki Polskiej Ligi Esportowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Polska Liga Esportowa
WP SportoweFakty / Polska Liga Esportowa
zdjęcie autora artykułu

Po dwutygodniowej przerwie, Polska Liga Esportowa powróciła do swojego normalnego trybu pracy. W LOTTO Dywizji Profesjonalnej lider w końcu nie wytrzymał nacisku grupy pościgowej, a w PGE Dywizji Mistrzowskiej nastał czas świętowania i zabawy.

W tym artykule dowiesz się o:

LOTTO Dywizja Profesjonalna - Ungentium zagięte

5 spotkań, 5 zwycięstw - tak do tej pory wyglądał bilans spotkać, rozegranych przez ekipę Ungentium w trwającym sezonie. Nagle jednak, w trakcie siódmej kolejki, zostali brutalnie powstrzymani. LODIS by Illuminar, którym nie dawano zbyt wielu szans na walkę w spotkaniu z takim rywalem, wygrało mecz 2:0, wyraźnie polepszając swoją pozycję w tabeli.

W niej świetną pozycję utrzymał Dr Pepper Team, który bez większego problemu pokonał ThunderFlash w spotkaniu drużyn z górnej części tabeli. Podobnie Anonymo Academy i GGPredict VIXIT - wygrane 2:0, osiągnięte w spotkaniach kolejno na Actina Pasha Gaming Camp i Olej Napędowy, dają im trzy bardzo istotne punkty, dzięki czemu mogą myśleć o walce w końcowej fazie sezonu Jesień 2021. Najdłuższym meczem, jaki rozegrany został w trakcie siódmego tygodnia, było starcie Creative Avez z Opera GX Phantoms. Mocniejsze okazały się “ośmiornice”, choć pierwsza mapa - przegrana przez późniejszych triumfatorów - kazała wątpić w ich formę dnia.

PGE Dywizja Mistrzowska - Impreza trwa w najlepsze

Przed rozpoczęciem siódmej kolejki, wszyscy mieli jedno nastawienie - to będzie świetna okazja do sprawdzenia, jak poradzą sobie liderzy obecnego sezonu, gdy dostaną równych sobie rywali. Dwoma pierwszymi bowiem meczami, które mieli okazję zobaczyć widzowie, były spotkania Honoris z Izako Boars (miejsce 1. i 2.), oraz MAD DOG’S PACT z Team ESCA Gaming (pozycja 3. i 4.). Środową walkę wieńczyło starcie Tarczyński Protein Team z M1 EDEN. Pierwsze spotkanie? Prawdziwa uczta dla koneserów CS:GO wysokiej jakości. 3 wyrównane, długie mapy, walka do ostatniej rundy. Pomimo wymuszonej zmiany w składzie Izako Boars (Byali, w wyniku złamania ręki, będzie pauzował przez kilka tygodni, zastępuje go darcheville) zagrało solidne spotkanie, wyrywając mapę ekipie Honoris. Skład Neo i Taza, który w tym meczu niesiony był świetną grą Reiko, wygrał ostatecznie starcie 2:1, pieczętując sukces wynikiem 16:14 na ostatniej mapie.

Drugie spotkanie - mimo sąsiedztwa drużyn w tabeli PGE Dywizji Mistrzowskiej - wskazywane było jako mecz z wyklarowanym faworytem. Wygrać miała ekipa trenowana przez VinSa, co potwierdziło się na dwóch rozegranych w tym starciu mapach. Wynik 2:0 oznaczał, że drużyna PACT doskoczyła do dzielącego się punktami duetu będącego na czele tabeli, co daje nam po tej kolejce wyraźnie zarysowane podium. Taki sam rezultat pojawił się w meczu M1 EDEN z Tarczyński Protein Team. Wygrali ci pierwsi, co nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę zaskakująco dobrą formę, jaką prezentuje ekipa M1. Podziw tym większy, że w owym spotkaniu, w roli prowadzącego zadebiutował po stronie M1 Riczi Maszynka, który dodatkowo nominowany został do tytułu MVP kolejki.

Czwartek okazał się być dniem pełnym uśmiechu, radości i humoru. Hermes, Vuzzey i Mad1 - trio zgromadzone w studiu - postanowiło celebrować urodziny BOGDANA, grającego trenera w Illuminar Gaming. Pojawiły się życzenia, czapeczki, balony i gwizdki - co okazało się podwójnie trafionym pomysłem, jako że w meczu na x-kom AGO, popularne IHG wygrało jedną mapę, co w tym meczu uznać należy za niemałą niespodziankę. Kolejka zakończyła się starciem PGE Turów Zgorzelec ze Skillstars.pro. Eksperci przewidywali zwycięstwo Turowa, choć po wyrównanym meczu. I faktycznie tak było - świetna walka suonko, Repo i całej drużyny dała im zwycięstwo wynikiem 2:0, ale co należy oddać rywalom - Skillstars.pro walczyło do końca, dzięki czemu poziom sportowy spotkania był satysfakcjonująco wysoki, co przyznali eksperci.

Więcej na temat rozegranych spotkań, pozycji Grashoga w x-kom AGO i ocenie występu Polaków na PGL Major Stockholm 2021 w kolejnym odcinku "Afterparty PLE", który będziecie mogli obejrzeć na YouTube Polskiej Ligi Esportowej już w najbliższą niedzielę. Rywalizację LOTTO Dywizji Profesjonalnej można zobaczyć w poniedziałek i wtorek na kanałach Twitch i YouTube Polskiej Ligi Esportowej, jak i na WP Pilot. Starcia najwyższej wagi, odbywające się w PGE Dywizji Mistrzowskiej można obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu i YouTube.

Źródło artykułu: