KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polska kontra reszta Europy - powraca PLE.GG Valorant Nations Circuit!

4 drużyny z Polski, 4 europejskie - tak wyglądała stawka Valorant Nations Circuit w pierwszym sezonie rywalizacji. W odpowiedzi na oczekiwania społeczności, kibiców i zawodników, Polska Liga Esportowa zaprasza kolejnej odsłony ligi Valorant!

Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
PLEGG Valorant Nations Circuit Polska Liga Esportowa / PLE.GG Valorant Nations Circuit

Walka utalentowanych graczy z Polski i Starego kontynentu przepełniona będzie zaangażowaniem - w puli nagród ponownie znajdzie się 25 tysięcy złotych!

Emocji ponownie nie zabraknie

Nadchodzące tygodnie pozwolą fanom VALORANT na zaznanie chwil pełnych emocji i obejrzenie spotkań o wysoką stawkę. Sprawdzony w boju format, wykorzystywany podczas wiosennej edycji VNC nie ulegnie zmianie - osiem drużyn rozegra między sobą rywalizację grupową w systemie “każdy z każdym”. Po zakończeniu siedmiu kolejek meczowych rozpocznie się faza pucharowa, w której udział weźmie sześć zespołów.

Europa z próbą obrony tytułu

Po raz kolejny, na placu boju stworzonym przez Polską Ligę Esportową, będziemy mogli zobaczyć węgierską organizację HEET. Czempioni poprzedniej odsłony, wśród których w tym sezonie oglądać będziemy Kamila “baddyG” Graniczkę, spróbują obronić trofeum w nadchodzącym sezonie, choć nie będzie to zadanie proste. Rywalami z europejskiej puli, wyłonionej na drodze turnieju eliminacyjnego, będą w tym sezonie drużyny: NOM eSports z MORFANem i Buldem, czeska eSuba i pochodzące z Bułgarii Activat3D.

Polska ofensywa wyrusza do boju!

Jeśli już w pierwszej edycji PLE.GG: Valorant Nations Circuit polscy kibice nastawiali się na równą walkę Polaków z drużynami z Europy, to tym razem muszą mieć jeszcze większy apetyt na sukces. Ekipy z kraju nad Wisłą, stojąc na linii startowej nowego sezonu prezentują się świetnie, dając nadzieję na dobre wyniki w trakcie siedmiu zbliżających się kolejek. Zobaczyć będzie można między innymi poukładane Team Queso, a zatem hiszpańską organizację, w barwach której gra pięciu naszych. Krytyq i spółka z pewnością stawiani będą w roli faworytów do osiągnięcia dobrego wyniku, co potwierdzają już osiągane na polskiej scenie rezultaty. Prócz nich, fani krajowej sceny będą mieli okazję podejrzeć grę drużyn Anonymo Mentos, UNGENTIUM i Ardent.

Śmietanka ekspercka na straży rozgrywek

Choć drużyny i zawodnicy to kluczowy element rozgrywek, to Polska Liga Esportowa chce je pokazać z możliwie najlepszą oprawą kometatorską. O opis i analizę każdego zagrania zadba w tym sezonie topowa ekipa komentatorów, w skład których wchodzą: Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Krystian “TERP” Terpiński, Dominik “Nero” Dąbrowski oraz Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk.

Pierwsze spotkanie drugiego sezonu PLE.GG: Valorant Nations Circuit odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7.11.2021 r. o godzinie 14:00. W kolejnych tygodniach jednak, mecze rozgrywane będą w soboty i niedziele - rywalizacja inicjowana będzie każdego dnia o godzinie 18:00. Wszystkie batalie będzie można zobaczyć na kanale Twitch Polskiej Ligi Esportowej. Sezon zwieńczony zostanie meczem finałowym, zaplanowanym na 19 grudnia.

Partnerem nadchodzącego sezonu PLE.GG: VALORANT Nations Circuit została marka OMEN, od lat istniejąca w świadomości fanów gamingu na całym świecie, wielokrotnie pojawiająca się przy najważniejszych esportowych projektach, którą wyróżnia m.in. czołowa, wiodąca pozycja wśród producentów pełnej gamy asortymentu dla graczy.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Liga Esportowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×