KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mistrzowska część sezonu jesień 2021 w PLE - wszystko, co chcesz wiedzieć

Usiąść na fotelu w studiu, przygotować peryferia i zestaw indywidualnych ustawień. Wygrać mapę, potem drugą i w sobotni wieczór...

Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
Polska Liga Esportowa / Polska Liga Esportowa

... przejść przez ten proces raz jeszcze, po raz ostatni w sezonie, by móc uścisnąć dłoń kompanów z drużyny, podnieść puchar na scenie i - co najważniejsze - nazwać się mistrzem Polskiej Ligi Esportowej.

Pora na Mistrzowską Fazę Sezonu Jesień 2021!

Nadchodzący tydzień będzie w Polskiej Lidze Esportowej wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze, po raz kolejny najlepsi gracze CS:GO w kraju spotkają się na finałach w formie offline, co zarówno im, jak i widzom zagwarantuje najwyższy możliwy poziom esportowych odczuć. Po drugie, po raz pierwszy w Polskiej Lidze Esportowej, na lanie zawalczą najlepsze zespoły tej odsłony LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Finalnie, po trzecie, widowisko najwyższej próby zapewni sama arena zmagań, którą w dniach 2-4 grudnia stanie się Studio Polsat Games. Tam, wspólnie z ekspertami obecnymi podczas transmisji, gracze stworzą kompleksowe, zapadające w pamięć widowisko.

By zatem dobrze się do niego przygotować, pora przybliżyć sobie detale całego widowiska, którym fani rodzimego Counter Strike'a będą zajmować się już od czwartkowego popołudnia.

PGE DYWIZJA MISTRZOWSKA

Już od nadchodzącego czwartku, studiem Polsat Games zawładną najlepsze drużyny PGE Dywizji Mistrzowskiej. Bohaterowie Fazy Mistrzowskiej przebyli długą na dziewięć kolejek meczowych drogę, by móc spotkać się na przeciw sobie i rozstrzygnąć kwestię tytułu mistrzowskiego. Stawka pretendentów wygląda następująco:

MAD DOG'S PACT

Dawid Lunatic Cieślak - IGL
Bartosz bnox Niebisz - Rifler
Kamil Sobol Sobolewski - Rifler
Jacek Minise Jeziak - Snajper
Paweł reatz Jańczak - Rifler
Vincent VinS Józefiak (trener)

Drużyna-instytucja. Na fazy play-off poprzednich sezonów zawsze przygotowywali swoją najlepszą wersję, co przełożyło się na osiągane rezultaty. Na przestrzeni trzech ostatnich edycji, dwukrotnie zwyciężali (Jesień 2019, Jesień 2020), natomiast w sezonie Wiosna 2021 ulegli ekipie Illuminar Gaming. Cel jest zatem jasny: odebrać utraconą pod koniec maja koronę.

Honoris

Filip Neo Kubski - IGL
Wiktor TaZ Wojtas - Rifler
Kamil reiko Cegiełko - Rifler
Mikołaj Mouz Karolewski - Rifler
Sebastian fr3nd Kuśmierz - Snajper

Zmiany, jakie dokonała ekipa Honoris przed trwającym sezonem, okazały się być strzałem w dziesiątkę. Formacja, która od momentu powstania nie opuściła fazy pucharowej PGE Dywizji Mistrzowskiej, chce po dwóch przegranych półfinałach wspiąć się jeszcze wyżej, by w końcu dosięgnąć upragnionego pucharu. Trzeba im przyznać - materiał na mistrza tkwi w nich jak w mało kim!

x-kom AGO

Damian Furlan Kisłowski - IGL
Dennis Grashog Hristov - IGL /Stand-in/ Rifler
Maciej f1ku Miklas - Rifler
Eryk leman Kocęba - Rifler
Szymon kRaSnaL Mrozek - Rifler
Miłosz mhL Knasiak - Snajper
Mikołaj miNir0x Michałków (trener)

Popularne "Jastrzębie" wróciły do Polskiej Ligi Esportowej po ponad dwuletniej absencji. Skład, który został diametralnie przemodelowany w trakcie sezonu, pozwolił na pewne zajęcie miejsca w fazie pucharowej, a wielu ekspertów właśnie w tej drużynie upatruje kandydata do końcowego sukcesu.

Izako Boars

Mateusz TOAO Zawistowski - IGL
Daniel STOMP Płomiński - Snajper
Arkadiusz Vegi Nawojski - Rifler
Karol Enzo Lasota - Rifler
Wojciech darchevile Klęba - Rifler
Bartosz Hyper Wolny (trener)

Paweł Byali Bieliński w wyniku kontuzji nie pojawi się na grudniowych finałach Polskiej Ligi Esportowej - ta informacja musiała zasmucić wielu: od kibiców, przez komentatorów i ekspertów, po - co jasne - samą drużynę. Izako Boars grało jednak świetnie ze stand-inem i po zajęciu pierwszej pozycji w sezonie zasadniczym, jak również wcześniejszym, lipcowym triumfie w PGE Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej, liczą na postawienie kolejnego, znaczącego kroku w finałowej fazie krajowej rywalizacji.

Mecze półfinałowe rozegrane zostaną w czwartek oraz piątek. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 18:00, a ich zwycięzcy przeniosą się do starcia finałowego, które odbędzie się w sobotę, 4 grudnia, o godzinie 18:00. Pula finansowa w sezonie Jesień 2021 wynosi 250 tysięcy złotych, dodatkowo zaś zwycięzcy będą mieli okazję zagrać w międzynarodowym turnieju.

LOTTO Dywizja Profesjonalna

Już tylko dziesięciu zawodników zostało na esportowej planszy. Pięciu z drużyny Creative AVEZ, pięciu z UNGENTIUM. Dla niektórych, "cel minimum" został już zapewne osiągnięty - sam udział w lanowych finałach będzie nie lada przeżyciem, wynagrodzeniem trudnej drogi profesjonalnego gracza. Refleksja nie może zająć jednak długo, bo przecież można osiągnąć jeszcze więcej!

Awans do PGE Dywizji Mistrzowskiej, udział w międzynarodowym turnieju EDC i nagroda finansowa - jest po co przybywać do Warszawy, jest o co walczyć w ostatecznym boju! Ten rozpocznie się w sobotę, 4 grudnia, o godzinie 14:00, a na serwerze zameldują się następujący zawodnicy:

UNGENTIUM

Konrad EXUS Jeńczeń - Entry Fragger / Snajper
Patryk Sidney Korab - Entry Fragger / IGL
Dominik GruBy Świderski - Entry Fragger
Mateusz m4tthi Szambelan - Entry Fragger
Wojciech Prism Zięba - Entry Fragger
Maciej Luz Bugaj (trener)

Tej paczki nikomu długo przedstawiać nie trzeba. Naszpikowana mocą formacja, w opinii wielu zaliczyła drobny falstart - brak obecności w czołowej dwójce ekip po sezonie zasadniczym był dla ekspertów wielkim zaskoczeniem. Nie mieli jednak wielkich problemów, zarówno z ćwierćfinałem, jak i meczem półfinałowym. Teraz, wchodząc w bój finałowy, UNGENTIUM ma bezsprzecznie to, czego rywalowi może w ważnym momencie zabraknąć: doświadczenie lanowe i opanowanie w każdej sytuacji. Najbardziej doświadczona drużyna w sezonie, legitymująca się średnią wieku na poziomie 23,2 roku, to zawodnicy grający niegdyś w x-kom AGO, Izako Boars, Honoris czy Illuminar Gaming.

Creative AVEZ

Kacper gRuChA Gruszeczka - Rifler
Dawid SaMey Stańczak - Snajper
Łukasz splawik Jahns - IGL
Dawid pendzelek Ryczko - Rifler
Dominik fanatyk Barkiet - Rifler
Adrian AlcesT Chyziak (trener)

Popularne “ośmiorniczki” swoją grę rozpoczną - po świetnym występie w grupie - od meczu półfinałowego, gdzie pokonali LODIS by Illuminar 2:0. Rewelacyjny występ w pierwszej fazie sezonu (bilans 8 wygranych, 1 porażka), zawdzięczają świetnej grze, opartej na znanych w Polskim CS:GO nazwiskach. W barwach AVEZ grają bowiem obecnie zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy m.in.: Honoris, PGE Turów Zgorzelec, Wisła All In Games! Kraków.

Chcecie przeżyć Mistrzowską Część sezonu razem z nami, w sposób absolutnie wyjątkowy? Zobaczyć pierwszy, historyczny, LANowy finał LOTTO Dywizji Profesjonalnej i pasjonującą wymianę ciosów w finałowym spotkaniu w PGE Dywizji Mistrzowskiej? Zbić pionę z zawodnikami, komentatorami, czy emocjonować się rywalizacją finalistów wraz z zaproszonymi tam gwiazdami, podczas imprezy Watching Party, zorganizowanej w ESPORT SPOT w Warszawie? Jeśli tak, koniecznie rozważcie możliwość zakupu ekskluzywnego biletu na finały sezonu Jesień 2021 Polskiej Ligi Esportowej. Więcej informacji na temat tego wyjątkowego doświadczenia i możliwość skorzystania z oferty znajdziecie w tym miejscu.

Tych, którzy nie będą mogli pojawić się w Warszawie, serdecznie zapraszamy na transmisję z Play-offów PGE Dywizji Mistrzowskiej i LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Każdy frag, każdą minutę walki ze studia, momenty smutku i wielkiej radości zawodników można będzie zobaczyć na Polsat Games: w TV, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Liga Esportowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×