Euro 2020. Premier Mateusz Morawiecki pociesza Polaków. "Głowy do góry"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki
Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

Reprezentacja Polski kończy Euro 2020 na ostatnim miejscu w grupie. Biało-Czerwoni powalczyli ze Szwedami, ale to nie wystarczyło, by wygrać. Krótko po tym spotkaniu głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Polacy rozpoczęli środowy pojedynek ze Szwedami w najgorszy możliwy sposób. Biało-Czerwoni stracili bramkę już w drugiej minucie. Niespełna kwadrans po przerwie Emil Forsberg trafił po raz drugi, co mocno skomplikowało sytuację kadry Paulo Sousy.

Później dwie bramki z rzędu zdobył Robert Lewandowski. To sprawiło, że polscy kibice znów zaczęli wierzyć w to, że ze Szwedami można wygrać.

Wszelkie nadzieje prysły w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Krótko przed zakończeniem spotkania wynik na 3:2 dla Szwedów ustalił Viktor Claesson.

Krótko po ostatnim meczu Polaków na Euro 2020 wpis na Facebooku opublikował premier Mateusz Morawiecki.

"Polskiej reprezentacji dziękujemy za ambitną walkę do końca" - napisał szef rządu.

Później próbował pocieszać Polaków. "Nasza przygoda z EURO 2020 dobiegła końca, ale przed nami kolejne wielkie sportowe wyzwania. Głowy do góry - bądźmy zawsze razem, w chwilach porażek i triumfów!" - zaapelował.