Co za obrona Pickforda. Komentator TVP aż podskoczył z emocji: "uwaga!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Twitter/TVP Sport / Jordan Pickford doskonale obronił strzał Timo Wernera.

Angielski bramkarz nie stracił głowy, wytrzymał ciśnienie do samego końca i zatrzymał Timo Wernera. Dzięki tej interwencji Niemcy nie prowadzili po 32. minutach z Anglią w 1/8 finału Euro 2020.

To była najładniejsza akcja I połowy meczu Anglia vs Niemcy (Wyspiarze wygrali ostatecznie 2:0 i awansowali do ćwierćfinału ME - TUTAJ znajdziesz pomeczową relację >>). Timo Werner został idealnie wypuszczony w "uliczkę", wpadł w pole karne i... Niemieccy kibice oczami wyobraźni już widzieli piłkę w siatce, już przygotowywali się do okrzyku radości, już podnosili ręce.

Nic z tego. Jordan Pickford wyrósł jak spod ziemi, wyszedł z bramki, zaatakował piłkę i powstrzymał niemieckiego napastnika. To była 32. minuta meczu. Gdyby nie bramkarz Wyspiarzy, padłaby pierwsza bramka.

Aż komentujący w TVP Mateusz Borek krzyknął na cały głos: "uwaga!". Zobacz tę akcję.

Na początku II połowy Pickford pokazał się ze świetnej strony po raz drugi. Tym razem po strzale Kaia Havertza.

Tuż przed meczem doszło do zgrzytu. Otóż podczas niemieckiego hymnu angielscy kibice gwizdali i buczeli (TUTAJ więcej szczegółów >>).

Przypomnijmy, że spotkanie zostało rozegrane na stadionie Wembley, a zwycięzca (czyli Anglia) zmierzy się w ćwierćfinale Euro 2020 (które odbywa się w roku 2021 z powodu pandemii koronawirusa, która opanowała wiosną 2020 cały świat) ze zwycięzcą meczu Szwecja - Ukraina. Ćwierćfinał zaplanowano na 3 lipca, godz. 21.