Jak piątek to tylko z ONE Friday Fights! Oglądaj na żywo w Fightklubie!

Cotygodniową tradycją Fightklubu stały się transmisje z Lumpinee Boxing Stadium z kolejnych gal spod znaku ONE Friday Fights. Nie inaczej będzie na rozpoczęcie najbliższego weekendu, kiedy stacja znów zaprosi widzów na show do Bangkoku!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kulabdam Sor Jor Piek Uthai Materiały prasowe / Fightklub / Kulabdam Sor Jor Piek Uthai

Po raz kolejny trzon karty walk stanowiły będą pojedynki w formule Muay Thai, w której miejscowa publika jest rozkochana do szaleństwa, a kolejne zastępy młodych, piekielnie uzdolnionych Tajów walczą o jej względy, niemałe nagrody finansowe oraz gwarancję walk w ONE Championship. Tym razem fight card wydarzenia organizowanego w Bangkoku uzupełnią starcia w MMA i kick-boxingu.

W walce wieczoru w wadze koguciej Muay Thai Kulabdam Sor Jor Piek Uthai skrzyżuje rękawice z Ilyasem Musaevem. Pierwszy z nich jest mistrzem świata Lumpinee Stadium Muay Thai w dwóch dywizjach, doskonale zna więc tę legendarną arenę, będzie czuł się na niej jak w domu i do stolicy kraju przyjeżdża tylko z jednym celem – odniesienia zwycięstwa. Dla Taja będzie to już trzeci pojedynek na ONE Friday Fights. W styczniu tego roku pokonał on Sangmanee Sor Tienpo, ale dwa miesiące później musiał uznać wyższość Muangthaia PKSaenchaimuaythaigyma, przegrywając z nim przez nokaut w trzeciej rundzie.

Także dla jego najbliższego rywala, Ilyasa Musaeva, piątkowa potyczka będzie trzecią stoczoną pod banderą ONE Friday Fight. Rosjanin przygodę z organizacją również rozpoczął od wygranej przez KO w drugiej rundzie z Panritem Lukjaomaesaiwaree. Miesiąc później poległ jednak w starciu z Yodphupą Wimanairem, który w najbliższych tygodniach może okazać się jednym z najjaśniejszych punktów ONE w wadze koguciej. W Bangkoku obaj zawodnicy będą walczyli więc o powrót na zwycięską ścieżkę. Kto znajdzie do niej właściwą drogę?

W innym ciekawym pojedynku kolejny mistrz świata Muay Thai z Lumpinee Stadium i to w dodatku aż trzech dywizji, Ronachai Tor Ramintra, zadebiutuje w oktagonie ONE Championship starciem z innym debiutantem Aekkalakiem Sor Samarngarmentem. Faworytem tej konfrontacji wydaje się być Ronachai, który w 2015 roku zdobył nagrodę Lumpinee Fighter of the Year, a siedem lat później został wyróżniony tytułem Sports Authority of Thailand Fighter of the Year. Doświadczenie na pewno będzie przemawiało na jego korzyść, rywal nie będzie miał jednak nic do stracenia i jeśli rzuci na szalę wszystkie swoje umiejętności, może pokusić się o niespodziankę.

Warto na pewno zwrócić uwagę na jedyny kick-boxerski pojedynek w karcie, w którym mający za sobą wielkie doświadczenie w Muay Thai, Kaonar Sor Jor Thongprajin, zmierzy się z niepokonanym dotychczas Elbrusem Osmanowem, który legitymuje się bilansem 7-0. Wynik ten wyśrubował podczas ostatniej gali, w której w pięknym stylu wygrał przez nokaut z Paedsanlekiem PK Saenchaiem. Jeśli jesteśmy jednak przy liczbach, warto pamiętać, że Kaonar wniesie w piątek do ringu bilans 180-47-3, a także tytuł mistrza świata Muay Thai zdobyty na tym kultowym obiekcie.

ONE Friday Fights 19 w piątek 2 czerwca o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Fight Card gali ONE Friday Fights 19:
Kulabdam Sor Jor Piek Uthai vs Ilyas Musaev
Ronachai Tor Ramintra vs Aekkalak Sor Samarngarment
Rittidet Sor Sommai vs Jalill Barnes
Den Sitnayoktaweeptaphong vs Petrapha Sor Sopit
Kohtao Petsomnuk vs Amnartdet Sitnayokmot
Parnpet Sor Jor Lekmuangnon vs Soroush Akbari
Kaonar Sor Jor Thongprajin vs Elbrus Osmanov
Panrit Lukjaomaesaiwaree vs Ferzan Cicek
Pongsiri Sor Jor Wichitpadriew vs Noelisson Silva
Natalia Diachkova vs Lena Nocker
Chen Rui vs Drex Zamboanga
Murad Umachiev vs Ibragim Shaymanov

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 19?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×