Kolejna noc z gwiazdami w ONE Friday Fights! Na żywo w piątek w Fightklubie!

Pasjonujące walki Muay Thai to znak rozpoznawczy każdej gali ONE Friday Fights. Także tej najbliższej, która już w piątek odbędzie się na legendarnym Lumpinee Boxing Stadium. Na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
ONE Championship Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship

Tym razem spośród wszystkich zestawień przygotowanych przez organizatorów na pierwszy plan wysuwają się szczególnie dwa: Kongklai AnnyMuayThai vs Soner Şen oraz Yod-IQ P.K.Saenchai vs Fabio Reis.

W pierwszej z tych konfrontacji zdecydowanym faworytem wydaje się być Kongklai AnnyMuayThai, 25-latek, mający na swoim koncie m.in. zwycięstwa w turniejach Isuzu Cup i Thai Fight King’s Cup oraz tytuł zawodnika roku przyznany mu w 2020 roku. Taj przygodę z ONE Championship rozpoczął od dwóch porażek z Superballem Tded99, nie załamał się jednak nimi, po nich przyszły bowiem dwa przekonujące zwycięstwa. Najpierw znokautował Paedsanleka PK Saenchaia, a w sierpniu w ten sam sposób wygrał z Silviu Vitezem.

Kongklai udowodnił tym samym, że jest świetnym zawodnikiem i zasługuje na kolejną szansę w największej azjatyckiej organizacji sportów walki. Kiedy ją otrzymał, skrzętnie wykorzystał, a w piątek spróbuje wreszcie podkręcić bilans zwycięstw, aby prezentował się lepiej niż wskaźnik porażek. Taj przez lata udowadniał zresztą, że jest znakomitym fighterem, to on we wrześniu 2020 roku wygrał z Saeksanem Or.Kwanmuangą, stając się jedynym zawodnikiem na świecie, który zdołał pokonać go przez nokaut. Z Saeksanem, który w ONE Friday Fights triumfował w sześciu kolejnych pojedynkach.

W piątek rywalem Kongklaia będzie Soner Şen, Turek z niewielkim doświadczeniem na arenie międzynarodowej, ale z wielkim sercem do walki. O sprawienie niespodzianki będzie mu trudno, bo teoretycznie Kongklai to przynajmniej jedna półka wyżej, świat sportów walki widywał już jednak nie takie niespodzianki…

Drugą ciekawie zapowiadającą się walką podczas ONE Friday Fights 39 będzie konfrontacja Yod-IQ P.K.Saenchaia z Fabio Reisem. Taj w swojej ostatniej konfrontacji musiał uznać wyższość Alexeya Balyko, wcześniej jednak zanotował serię pięciu kolejnych wygranych, w tym dwóch w ONE Friday Fights. W piątek postara się wrócić na zwycięski szlak, choć rywal z Portugalii na pewno nie ułatwi mu tego zadania.

Reis ma całkiem solidne doświadczenie w ONE Championship, bo na galach organizacji walczył już trzykrotnie. Rozpoczął od zwycięstw z Ferrarim Fairtexem i Sangmanee PK.Saenchaiem, dopiero w trzecim podejściu okazał się słabszy od Pongsiriego PK. Saenchaia, ale przegrał z nim po wyrównanym pojedynku dopiero decyzją sędziów. W Bangkoku nie będzie faworytem, jego ewentualna wygrana nie będzie jednak dużą niespodzianką.

Gala ONE Friday Fights 39 w piątek 3 listopada o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 39?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×