Pierwsza gala BKFC w Europie Środkowo-Wschodniej! W piątek na żywo w Fightklubie!

Bare Knuckle Fighting Championship gościło już co prawda w Europie, ale wyłącznie na Wyspach Brytyjskich. W weekend największa organizacja walk na gołe pięści na świecie zawita do naszej części kontynentu, do Sofii. Na żywo na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
BKFC Materiały prasowe / Fightklub / BKFC

Gala w Bułgarii świadczy o stale rosnącej popularności BKFC na całym świecie. Poza cyklicznymi widowiskami organizowanymi w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych, gościła ona ostatnio także w Tajlandii, w najbliższym czasie po raz kolejny zawita do Wielkiej Brytanii, a także spróbuje podbić Kanadę. Siłą rzeczy na mapie tej w końcu musiała pojawić się także kontynentalna część Europy i tu niespodziewanie wybór na pierwsze show padł na Sofię.

W bułgarskiej stolicy gwiazdami będą oczywiście głównie lokalni wojownicy, a na pierwszy plan w karcie walk wysuwa się konfrontacja Rosena Dimitrova z Todorem Zhelyazkovem. Pierwszy z nich to jedna z legend bułgarskiego MMA, zawodnik mogący pochwalić się imponującym bilansem 35-5 i serią trzynastu kolejnych zwycięstw na profesjonalnym ringu. W starciu z Zhelyazkovem 42-letni fighter będzie polował na trzynasty nokaut w karierze. Czy uda mu się ta sztuka?

Co ciekawe, obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą w 2017 roku podczas gali Maxfight – Warriors 40. Wówczas Dimitrov nie dał większych szans swojemu rywalowi, wygrywając z nim przez TKO już w pierwszej rundzie. Podobne rozstrzygnięcie w piątkowej walce, tym razem rozgrywanej na gołe pięści, wydaje się bardzo prawdopodobne.

W drugiej najważniejszej walce wieczoru zobaczymy w okrągłym ringu Georgia Valentinova i Bojana Kosendara, którzy zmierzą się w starciu wagi średniej. Pierwszy z nich ma za sobą fantastyczną karierę w MMA, naznaczoną kilkoma efektownymi zwycięstwami i ogólnym bilansem 22-6. W swoim ostatnim pojedynku wygrał z Andersonem Queirozem, choć pięć miesięcy wcześniej walczył w Polsce z Igorem Michaliszynem podczas EFM Show 1 i poniósł porażkę, nie wytrzymując tempa rywala pod koniec pierwszej rundy. Teraz spróbuje swoich sił w walkach na gołe pięści. Z jakim skutkiem? Przekonamy się już w piątkowy wieczór.

Skoro jesteśmy przy polskich akcentach warto pamiętać, że w Sofii zobaczymy w ringu także jednego zawodnika z naszego kraju, Jędrzeja Durskiego, który sprawdzi formę Mariana Dimitrova. Polak ma za sobą przyzwoitą karierę w kickboxingu, a także przegrany z Pawłem Gołębiewskim debiut w walkach na gołe pięści. Porażkę tę poniósł na gali Wotore 6 rozgrywanej nieco ponad rok temu. Od tamtej pory Durskiego nie oglądaliśmy między linami. Jak ponad 12-miesięczny rozbrat z ringiem wpłynie na jego formę i czy w stolicy Bułgarii będzie w stanie pokusić się o niespodziankę i wygraną ze wspieranym przez miejscowych kibiców Dimitrovem?

Main card gali BKFC Bułgaria:
Rosen Dimitrov vs Todor Zhelyazkov
Georgi Valentinov vs Bojan Kosendar
Vladislav Kanchev vs Wilhelm Ott
Kaloyan Kolev vs Amer Abdulnabi
Marian Dimitrov vs Jędrzej Durski
Delqn Iliev vs Florin Lupu
Veselin Ivanov vs Marco Giustarini
Mladen Iliev vs Ynus Batan
Kristian Kirilov vs Nermin Hajdarpasic

Gala BKFC Bułgaria w piątek 17 listopada o godz. 19.00 na żywo w Fightklubie! ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Czy Jędrzej Durski wygra swój pojedynek podczas gali BKFC Bułgaria?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×