Międzynarodowe towarzystwo na gali ONE Friday Fights 49! Na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Scott McHugh / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / Scott McHugh / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

Dziesięć pojedynków w formule Muay Thai, a na początek dwie interesujące walki w MMA. Organizatorzy ONE Friday Fights jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Czy podobnie ze swej roli wywiążą się zawodnicy awizowani na to wydarzenie?

W tym artykule dowiesz się o:

Najbliższa gala w Bangkoku pod szyldem ONE Friday Fights jawi się jako widowisko, w którym oprócz miejscowych fighterów, postanowiono oddać pole również zawodnikom z innych zakątków świata. Na Lumpinee Boxing Stadium zobaczymy w akcji m.in. wojowników z Libanu, Turcji, Azerbejdżanu, Francji czy Anglii, na pierwszy plan i tak jednak wysuwa się konfrontacja dwóch Tajów.

W walce wieczoru tym razem zmierzą się Nakrob Fairtex i Pettonglor Sitluangpeenumfon, którzy rywalizować będą ze sobą w Muay Thai w wadze piórkowej. Drugi z nich na ONE Friday Fights nie znalazł jeszcze pogromcy, 23-latek zadebiutował w organizacji w czerwcu ubiegłego roku, stoczył dotychczas trzy walki i każdą z nich dosyć wyraźnie rozstrzygał na swoją korzyść.

Jego najbliższy rywal, Nakrob Fairtex, może pochwalić się nieco większym doświadczeniem, w największej azjatyckiej organizacji walczył już bowiem sześciokrotnie, a bilans tych pojedynków jest więcej niż zadowalający. Taj wygrał aż pięć z nich, uległ jedynie Nabilowi Anane, pozbierał się jednak po tej wpadce, w listopadzie efektownie odprawił bowiem przez TKO Dedduangleka TDed99 i udowodnił, że nie zrezygnował z marzeń o mistrzowskim pasie ONE w wadze piórkowej.

Duże emocje towarzyszyć powinny również drugiej najważniejszej walce gali, w której rękawice skrzyżują Xavier Gonzalez i Kongchai Chanaidonmuang. Hiszpan swoją przygodę z ONE rozpoczął od dwóch porażek i kiedy wydawało się, że jego kariera w Bangkoku zakończy się równie szybko, jak się zaczęła, niespodziewanie wrócił do żywych, wygrał dwa kolejne pojedynki – w tym rewanż na Dabdamie Por Tor Tor Thongtawee – i znów chce być czołową postacią swojej kategorii wagowej.

W piątek Gonzalez otrzyma kolejną okazję do rewanżu, tym razem będzie mógł wyrównać rachunki z Kongchaiem, z którym poniósł pierwszą porażkę w ONE. Pojedynek tamten miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku, a Taj wygrał w nim wskutek sędziowskiej decyzji, z czym nie zgadzali się zresztą niektórzy obserwatorzy pojedynku. Kongchai triumfował później jeszcze w walce z Jelte Blommaertem, zatrzymał go dopiero w połowie listopada Kompet Fairtex. W sumie bilans 21-latka w ONE i tak prezentuje się jednak imponująco i przed piątkową galą wynosi 5-1.

W innych pojedynkach na pewno warto zwrócić uwagę m.in. na Rafiego Bohica, doświadczonego Francuza, mającego na koncie m.in. tytuł mistrza ze stadionu Lumpinee z 2017 roku czy pas World Boxing Council Muaythai. Wprawdzie w swojej ostatniej walce, na ONE Friday Fights 37, przegrał on z Antarem Kacemem, tym razem jednak wydaje się być delikatnym faworytem w starciu z Yod-IQ Or.Pimonsrim.

Tradycyjnie na pierwszy ogień organizatorzy show przygotują pojedynki w formule MMA. Tym razem otrzymamy jedno starcie kobiet i jedno mężczyzn. W rywalizacji pań w wadze atomowej zmierzą się Anita Karim z Pakistanu z Włoszką Adrianą Fusini, a wśród panów Fin Namo Fazil sprawdzi formę Jae Woong Yoona z Korei Południowej.

Gala ONE Friday Fights 49 w piątek 26 stycznia o godz. 13:30 na żywo w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 49: Nakrob Fairtex vs Pettonglor Sitluangpeenumfon Xavier Gonzalez vs Kongchai Chanaidonmuang Abdallah Ondash vs Parnpet SorJor.Lekmuangnon Khunponnoi Sor.Sommai vs Amil Shahmarzade Chokdee Maxjandee vs Yodnumchai Fairtex Kaimookkao Wor.Jakrawut vs Sittichai Sor.Dechapan Rafi Bohic vs Yod-IQ Or.Pimonsri Freddie Haggerty vs Dankalong Sor.Dechapan Şevket Çerkez vs Abdollah Dayakaev Ramadan Ondash vs Yangdam Sor.Tor.Hiewbangsaen Namo Fazil vs Jae Woong Yoon Anita Karim vs Adriana Fusini

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 49?
Nakrob Fairtex
Pettonglor Sitluangpeenumfon
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)