BKFC wraca do Europy. Gala w Sofii w najbliższy piątek na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Bare Knuckle Fighting Championship
Materiały prasowe / Fightklub / Bare Knuckle Fighting Championship
zdjęcie autora artykułu

Największa i jednocześnie najdynamiczniej rozwijająca się organizacja walk na gołe pięści na świecie wraca na Stary Kontynent. Już w piątek 22 marca BKFC zagości ze swoim kolejnym show w stolicy Bułgarii. Gala z Sofii na żywo w Fightklubie!

Bare Knuckle Fighting Championship, dążąc do rozwoju organizacji na całym świecie, co jakiś czas opuszcza Stany Zjednoczone i planuje kolejne widowiskowe gale w innych zakątkach naszej planety. W miarę cyklicznie organizuje swoje show w Tajlandii w ramach cyklu BKFC Thailand, coraz łaskawszym okiem zerka jednak również w kierunku Europy. W ostatnich miesiącach na naszym kontynencie show spod znaku BKFC odbywało się m.in. Londynie, Leeds i Newcastle, a w listopadzie ubiegłego roku zagościło także w Sofii. Ponieważ okazało się ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym, już w najbliższy weekend Bare Knuckle Fighting Championship ponownie odwiedzi stolicę Bułgarii.

Tym razem fanów walk na gołe pięści czeka dziewięć pojedynków w głównej karcie, a także trzy starcia będące swego rodzaju preludium przed daniem głównym. W najważniejszej konfrontacji wieczoru w okrągłym ringu zmierzy się dwóch miejscowych fighterów, Kaloyan Kolev i Toni Markulev. To główni pretendenci z Bułgarii do ewentualnych przyszłych triumfów w kategorii junior ciężkiej. Trudno traktować ten pojedynek jako eliminator, na pewno jednak jego zwycięzca znacząco poprawi swoje notowania w rankingu i zwiększy szanse, aby zawalczyć w przyszłości o upragniony pas.

Dla Koleva będzie to druga walka pod szyldem BKFC. Na poprzedniej gali w Sofii efektownie odprawił on Amera Abdulnabiego i w piątkowy wieczór będzie chciał powtórzyć ten wynik. Markulev choć w nieznanej sobie formule zadebiutuje, wcale nie stoi na straconej pozycji, niejednokrotnie udowadniał już bowiem, że dobrze zna się na swoim fachu. Obaj zawodnicy mają za sobą całkiem udane kariery w MMA, a ich łączny bilans w tej formule to 22-3. Teraz rozpoczynają jednak nowy rozdział, a w piątek tylko jeden z nich będzie mógł zapisać sukces złotymi zgłoskami.

Podczas najbliższej gali zobaczymy w ringu wielu debiutantów, nie zabraknie jednak również fighterów mających już za sobą zwycięskie pojedynki w BKFC. Jednym z nich jest Veselin „The Madman” Iwanow, który w swoim debiucie wygrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Włochem Marco Guistarinim. Bułgar to zresztą bardzo doświadczony zawodnik, specjalizujący się w sambo, w którym dwukrotnie był mistrzem Europy i wicemistrzem świata, ale walczący także w MMA – głównie dla organizacji Max Fight – oraz mający na koncie trzy zwycięstwa bokserskie. Jak powiedzie mu się w piątek na szlaku nowej bojowej przygody?

Także o drugą wygraną w karierze w BKFC powalczy w Sofii Steve Pasche, Francuz, mający za sobą przygodę w boksie, a także kilka udanych starć w potyczkach na gołe pięści. Niecałe pół roku temu w Bułgarii „Venom” uporał się z Mehmetem Ozerem, odprawiając rywala przez TKO. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Dominik Estorer, niemiecki wojownik, wchodzący do ringu z bokserskim bilansem 3-0, ale debiutujący dla Bare Knuckle Fighting Championship.

Spośród zawodników, którzy wystąpią podczas piątkowej gali, o swoje drugie zwycięstwa na BKFC powalczą jeszcze: brazylijski gwiazdor wagi lekkiej Felipe Da Silva Maia, Słowak Tomas „Dragon” Vojtela w wadze piórkowej oraz faworyt miejscowej publiczności, Angel Petkov.

Main Card gali BKFC 58 w Sofii: Toni Markulev vs Kaloyan Kolev Ramadan Noaman vs Vaso Bakočević Zohrab Azimov vs Veselin Ivanov Yunus Emre Batan vs Jivko Stoimenov Dominik Estorer vs Steve Pasche Mehdi Barghi vs Nikolai Alexiev Petr Beránek vs Stanoi Tabakov Felipe Maia vs Angel Petkov Tomas Vojtela vs Ilian Adrianov Daniela Graf vs Nicole Schaefer Ruslan Tokhtarov vs Ludwig Wolper Athanasios Zampelos vs Emil Enchev

Gala BKFC 58 w Sofii w piątek 22 marca o godz. 19.00 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Który z Bułgarów wygra walkę wieczoru na BKFC 58 w Sofii?
Toni Markulev
Kaloyan Kolev
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)