Muay Thai w najlepszym wydaniu – ONE Friday Fights 64 na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

Irańczyk i Australijczyk – tym razem przedstawicieli tych dwóch krajów zobaczymy w pojedynku wieczoru na ONE Friday Fights. Ale nie martwcie się, kilku dobrych Tajów również wystąpi na Lumpinee Boxing Stadium. W piątek na żywo w Fightklubie!

W tym artykule dowiesz się o:

Udział dwóch obcokrajowców w starciu wieczoru największej azjatyckiej organizacji sportów walki to niecodzienna sytuacja, a zaszczytu takiego dostąpią w piątek w wadze koguciej fantastyczny Irańczyk Parham Gheirati i Australijczyk Jordan Godtfredsen.

Fighter z Azji będzie celował w swoją czwartą wygraną na ONE Friday Fights w karierze. 20-latek nie zaznał jeszcze smaku porażki w tej organizacji, a dwa z trzech zwycięstw odniósł przez nokauty. Gheirati świetnymi występami zaskarbił sobie sympatię kibiców, a także rozpoznawalność na całym kontynencie. Szybki i bezkompromisowy zawodnik, fantastycznie wyszkolony i ukształtowany pod kątem bokserskim, ma zadatki, aby stać się gwiazdą światowego formatu. Warto śledzić rozwój jego kariery od pierwszych poważnych starć. Takim na pewno będzie piątkowa batalia, choć akurat Godtfredsen start w ONE Championship miał średnio udany. W lipcu ubiegłego roku nie sprostał Yodlekpetowi Or Atchariyi i był to jak na razie jego jedyny kontakt z ONE Friday Fights. Warto pamiętać jednak o tym, że Australijczyk z powodzeniem walczył w innych organizacjach, a jego profesjonalny bilans jest więcej niż przyzwoity – 33 zwycięstwa przy zaledwie 11 porażkach. W innej ciekawie zapowiadającej się walce kolejny 20-latek, Petmuangsri Wankhongohm MBK, sprawdzi formę o sześć lat starszego Denphuthaia MC Superlekiema Muaythaia. Drugi z nich ma za sobą zwycięski debiut w ONE z Rhuamem Felipe Moraisem Caldasem, Petmuangsri również zwyciężył w swojej premierowej walce, ale później musiał uznać wyższość Petsukumvita Boi Bangny. Dla jednego z nich piątkowa konfrontacja będzie szansą na zapisanie do swojego bilansu drugiej wygranej. Który z nich skuteczniej z niej skorzysta? W walce koguciej kibice duże nadzieje wiążą z potyczką Isfaka „Generala” Seyida z Felipe Negochadle. Turek celuje w drugą wiktorię w ONE, bo we wrześniu ubiegłego roku wygrał sędziowskim wskazaniem z Konstantinem Marareskulem. Tym razem zmierzy się z absolutnym nowicjuszem, dla którego będzie to pierwszy pojedynek w ONE Friday Fights w karierze, ale który… wygrał pięć ostatnich pojedynków dla innych organizacji. Gala ONE Friday Fights 64 w piątek 24 maja o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie! Main card gali ONE Friday Fights 64: Parham Gheirati vs Jordan Godtfredsen Denphuthai MC Superlek Muaythai vs Petmuangsri Wankhongohm MBK Petmorakot Sitnayoktaweeptaphong vs Dieselnoi Liamthanawat Dabdam Por Tor Tor Thongtawee vs Lamsing Sor Dehcapan Robocop Radgoldgym vs Got Taipetburi Petninmungkorn Captainkaneboxing vs Akkaradet Guaybangkorlaem Teeyai PK Saenchai vs Shuto Sato Johan Estupinan vs Kuota Omori Nawaaek Sor Sommai vs Noppadet Chor Hapayak Isfak Seyid vs Felipe Negochadle Jiang Lumin vs Satoshi Katashima Bruno Azevedo vs Shoya Ishiguro ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty