Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowe rozdanie: New Japan Pro-Wrestling od stycznia w Fightklubie

Pasjonujące gale, efektowne pojedynki i najprężniej rozwijająca się wrestlingowa federacja na świecie. Niezwykle widowiskowe show spod znaku New Japan Pro-Wrestling od stycznia na antenie Fightklubu.
Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
New Japan Pro-Wrestling Facebook / New Japan Pro-Wrestling

New Japan Pro-Wrestling to jedna z najstarszych wrestlingowych federacji, której początki datuje się na rok 1972. Właśnie wtedy Antonio Inoki pożegnał się z organizacją Pro Wrestling Alliance i postanowił założyć własną federację, nad którą pieczę piastował aż do roku 1989. Pierwsze show zorganizowano na początku marca 1972 w Tokio, każde kolejne odbijało się szerokim echem nie tylko na kontynencie azjatyckim, ale i za Oceanem, NJPW stało się bowiem poważną konkurencją dla amerykańskiej WWE.

Przez lata obie federacje z jednej strony zawzięcie ze sobą rywalizowały, z drugiej próbowały zawiązywać sojusze i wchodzić ze sobą w kooperacje, które często kończyły się wielkimi sukcesami. Ostatecznie, po blisko pół wieku istnienia, New Japan Pro-Wrestling jest w USA prężnie działającą sportowo-marketingową machiną, która w ostatnich latach z powodzeniem organizowała na kontynencie północnoamerykańskim kilkanaście gal (m.in. w Toronto, Nowym Jorku i Long Beach w Kalifornii). Dziarski staruszek nie tylko odcina jednak kupony, ale i skutecznie prowadzi ekspansję na innych rynkach. W Azji pozycja NJPW jest właściwie niezagrożona, a widowiskowe gale zapełniają trybuny nie tylko w Japonii, ale też w Singapurze czy Tajlandii. Federacja prężnie rozwija się jednak również na innych kontynentach, a ostatnio z powodzeniem podbija Wielką Brytanię i Nową Zelandię.

Obecnie NJPW ma mistrzów w siedmiu kategoriach. Najbardziej prestiżowe z nich to: IWGP Heavyweight Championship, IWGP Intercontinental Championship oraz najmłodsza, ale mająca przed sobą wielkie perspektywy – IWGP United States Heavyweight Championship. Pasy dzierżą w nich odpowiednio Kazuchika Okada, Hiroshi Tanahashi i Kenny Omega.

Od stycznia najciekawsze i najbardziej widowiskowe pojedynki z New Japan Pro-Wrestling widzowie w Polsce będą mogli oglądać na antenie Fightklubu. Stacja w każdy piątek o godz. 22.00 wyemituje 75-minutowy odcinek w całości poświęcony jednemu wydarzeniu. W premierowej odsłonie, 5 stycznia, będzie nim pojedynek Kyle O'Reilly & Bobby Fisher vs Kushida & Alex Shelly.

W kolejnych tygodniach fanów wrestlingu czeka następna porcja fantastycznych walk: Tomoaki Honma vs Yoshi-Hashi (12 stycznia), Kenny Omega vs Matt Sydal (19 stycznia), Kazuchika Okada vs A.J. Styles (26 stycznia), Ricochet/Matt Sydal vs Rocky Romero/Beretta (2 lutego), Shinsuke Nakamura vs Karl Anderson (9 lutego), Tetsuya Naito/Evil vs Karl Anderson/Doc Gallows (16 lutego). Premiera każdego z nich w piątkowy wieczór o 22.00 w Fightklubie.

ZOBACZ WIDEO: Carlos Morales z pasem WBA-NABA w wadze superkoguciej

Czy lubisz oglądać w telewizji wrestling?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Fightklub
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×