Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

One FC: Najwięksi z wielkich na wyłączność w Fightklubie!

Z początkiem 2019 roku Fightklub pozyskał prawa do transmitowania na wyłączność gal singapurskiej organizacji One FC. Dzięki temu widzowie w naszym kraju mogą oglądać na żywo znakomite show MMA, kick-boxingu i muay thai.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Joshua Pacio Instagram / joshuapacio / Na zdjęciu: Joshua Pacio

W całym 2019 roku Fightklub przeprowadzi transmisje z siedemnastu wybornie zapowiadających się gal. Pierwszym tegorocznym wydarzeniem, które widzowie mogli oglądać na antenie stacji było show „Roots of Honor” organizowane w stolicy Filipin, Manili. W kolejnych tygodniach fani sportów walki mieli okazję zobaczyć na żywo gale w Dżakarcie, Bangkoku i Singapurze, a jeszcze przed wakacjami obejrzą One FC: Legendary Quest z Szanghaju. W kolejnych tygodniach Fightklub odwiedzi z kamerami m.in. Kuala Lumpur, Tokio, Makau czy Seul. Łącznie w 2019 roku widzowie zobaczą na antenie stacji aż 17 gal, a każda z nich to co najmniej pięć godzin transmisji! Zdecydowana większość gal organizowana jest w piątki, część eventów zaplanowana została jednak na sobotę lub niedzielę. Ponieważ wydarzenia te transmitowane są z Azji, w Polsce oglądać można je w najlepszym czasie antenowym, w okolicach godz. 14.

One FC to jedna z największych i najprężniej działających organizacji MMA na świecie. Założona została w 2011 roku przez Victora Cui. Jej pierwsza gala odbyła się 2 września 2011 rok w Singapurze, a transmitowano ją m.in. do Brazylii, Kanady i USA. Na miejscu na żywo obejrzało ją około siedem tysięcy kibiców. Wszystkie wydarzenia spod znaku One FC odbywają się w Azji – głównie w Japonii, Chinach i swoim mateczniku, Singapurze. Ich znakiem charakterystycznym jest to, że przywiązują one dużą wagę do promocji lokalnych zawodników, choć na każdej gali walczą gwiazdy światowych ringów, a przynajmniej jedna konfrontacja z głównej karty jest walką o pas, najczęściej tytuł mistrza świata. Wielu kibiców uznaje One FC za następcę japońskiego DREAM, organizacji, która w 2013 roku zaprzestała działalności wskutek problemów finansowych.

Ponieważ One FC od samego początku rozwija się niezwykle prężenie, nie dziwi, że zainteresowała sobą wiele gwiazd sportu i show-biznesu. W 2014 roku na jej wiceprezydenta mianowano Richa Franklina, byłego mistrza UFC, a jednym z udziałowców został bokserski mistrz świata, Manny Pacquiao. 12 lutego 2018 roku ogłoszono nowy projekt o nazwie ONE Super Series który ma promować – poza MMA – również inne sporty walki takie jak kick-boxing i muay thai. Pierwsza gala tego typu odbyła się 20 kwietnia 2018 roku, natomiast pierwszego mistrza świata One Super Series w formule muay thai wyłoniono miesiąc później. Został nim Taj Sam-A Gaiyanghadao.

W poprzednich latach w galach One kilkukrotnie udział brali Polacy. Naszym pierwszym rodakiem, który dostąpił tego zaszczytu był Michał Pasternak, który z organizacją tą związał się w 2014 roku. Kilka miesięcy później podobną drogę obrała Lena Tkhorevska – urodzona wprawdzie na Ukrainie, ale na stałe mieszkająca w Polsce, a następnie karateka Marcin Prachnio. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości tym szlakiem podążą kolejni Polacy.
Każda walka w One trwa trzy rundy. Wyjątkiem od tej reguły są pojedynki o mistrzostwo, które rozgrywane są na dystansie pięciu rund. Każda runda trwa pięć minut, a przerwy między wynoszą jedną minutę. Rywala pokonać można na jeden z pięciu sposobów – poprzez poddanie (słowne lub odklepanie), nokaut, techniczny nokaut, decyzją sędziów lub dyskwalifikację.

Wszystkie gale One FC przez cały rok widzowie w naszym kraju zobaczą na żywo i na wyłączność na antenie Fightklubu!
Czy oglądasz gale One FC w Fightklubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×