ONE Championship: NextGen II już 12 listopada na żywo w Fightklubie!

W piątkowe popołudnie fanów sportów walki czeka kolejna wybornie zapowiadająca się gala. W Singapore Indoor Stadium zaplanowano tego dnia sześć znakomitych walk, wszystkie na żywo na antenie Fightklubu! Początek transmisji o godz. 13.30.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
One FC Facebook / One FC

Wydarzeniem gali organizowanej w Mieście Lwa będzie pojedynek wagi koguciej w Muay Thai pomiędzy dwoma reprezentantami Tajlandii, Saemapetchem Fairtexem i Rittewadą Petchyindee Academy. Pierwszy z nich plasuje się na najwyższym miejscu w rankingu i jeśli w piątkowym starciu zwycięży, utrzyma tę pozycję. Jak sam mówi: - Nie pozwolę, aby ktokolwiek odebrał mi moją pozycję w rankingu. Zrobię co w mojej mocy, aby utrzymać ją w walce z Rittewadą.

Saemapetch ma sporo argumentów, aby wierzyć w swoje zwycięstwo. Od czasu ostatniej porażki z Nong-O Gaiyanghadao, którą poniósł dwa lata temu w walce o mistrzostwo świata podczas ONE: Edge of Greatness, mierzył się niemal z całą czołówką wagi koguciej i kolejno odprawiał wszystkich rywali. Zwyciężył m.in. trzeciego w rankingu Kulabdama Sor. Jor. Piek Uthaia, wygrał też z Rodlekiem PK.Saenchaim Muaythaigym, teraz szykuje się na kolejną wschodząca gwiazdę organizacji.

Rittewada będzie piekielnie wymagającym rywalem, świetnie przygotowanym pod kątem technicznym i wyprowadzającym niezwykle precyzyjne i skuteczne uderzenia kończące. Taj siedem ze swoich ośmiu ostatnich pojedynków kończył przed czasem, a jego klasę docenia także Saemapetch: - Rittewada dysponuje potężnym arsenałem i jest znakomitym bokserem. Muszę być ostrożny w oktagonie, bo przecież większość pojedynków wygrywa przez nokaut. Jak znaleźć na to receptę? Ustawić silne zasieki, przyjąć jego ciosy na blok i tak szybko, jak to możliwe, samemu przejść do ataku. To najlepszy pomysł na tę walkę.

W piątek w Singapurze równie ciekawie zapowiada się pojedynek w wadze piórkowej pomiędzy Chińczykiem Tang Kaiem i Koreańczykiem Yoon Chang Minem. Walka ta może być wybuchową bitwą, która ma szansę wstrząsnąć całą dywizją i położyć podwaliny pod personalne zmiany na szczytach tej kategorii wagowej.

Emocji nie powinno zabraknąć także w dwóch półfinałowych walkach turnieju ONE Kickboxing Grand Prix w wadze piórkowej. Co ciekawe, będzie to alternatywny turniej, który wyłoni zawodników mogących ewentualnie zastąpić fighterów, którzy z różnych przyczyn nie mogliby wziąć udziału we właściwym turnieju. O miejsce rezerwowych podczas piątkowej gali powalczą Zhang Chunyuz Dovydasem Rimkusem oraz Jo Nattawut z Yurikiem Davtyanem.

Gala ONE Championship: NextGen II już 12 listopada od godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Championship: NextGen II:
Saemapetch Fairtex (Tajlandia) vs Rittewada Petchyindee Academy (Tajlandia)
Tang Kai (Chiny) vs Yoon Chang Min (Korea Południowa)
Zhang Chunyu (Chiny) vs Dovydas Rimkus (Litwa)
Jo Nattawut (Tajlandia) vs Yurik Davtyan (Armenia)
Agilan Thani (Malezja) vs Hiroyuki Tetsuka (Japonia)
Han Zihao (Chony) vs Victor Pinto (Francja)

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Championship: NextGen II?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×