Kiedyś był zakazany. Ta "trucizna" ma niezwykłe właściwości

Znany dietetyk dr Michał Wrzosek przekonuje, że ten czerwony owoc zapobiega chorobom serca, a nawet nowotworom. Często to jesz?

PB
Dr Michał Wrzosek Instagram / www.instagram.com/michal_wrzosek / Na zdjęciu: Dr Michał Wrzosek

Dr Michał Wrzosek jest doktorem dietetyki i żywienia, trenerem, a także założycielem Centrum Respo (najbardziej dopasowanej diety na rynku). Jest bardzo popularny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się z internautami wiedzą i swoim podejściem do diety oraz edukacji żywieniowej.

W jednym z filmów zamieszczonych na Instagramie (patrz poniżej) Wrzosek namawia do regularnego spożywania pomidorów. Na wstępie przypomina jednak, że w przeszłości owoc ten (z punktu widzenia botanicznego pomidory są bowiem owocami) był uważany za... "truciznę".

- Ten owoc był kiedyś uważany za trujący. Do XX wieku uważano, że po zjedzeniu tego czerwonego owocu nasza krew zamienia się w kwas i dlatego hodowano ją wyłącznie jako roślinę dekoracyjną - podkreślił dietetyk kliniczny.

- A tak naprawdę ten owoc zawiera substancję likopen (jest silnym przeciwutleniaczem i może zapobiegać poważnym schorzeniom - przyp. red.), która pomaga w profilaktyce chorób serca i nowotworów. Zjedzenie jednego dziennie 170 gr pokrywa 50 proc. zapotrzebowania na witaminę C. Często to jesz? - podsumował Wrzosek.

Dr Wrzosek swoje prace naukowe publikował w takich czasopismach, jak m.in. "Nutrients" i "International Journal of Environmental Research and Public Health". W swoim Centrum Respo zatrudnia ok. 55 dietetyków.

Zobacz:
Nazwisko to nie przypadek. Jej brata zna dosłownie cała Polska
Słynny aktor imponuje w wieku 52 lat. Trenuje nawet o 4 rano 

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×