Sebastian Janikowski rekordzistą wszech czasów NFL!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jedyny aktualnie grający polski zawodnik w NFL, Sebastian Janikowski przeszedł do historii ligi. Kopacz dokonał tego w niedzielnym meczu jego Oakland Raiders przeciwko Tennessee Titans.

W tym artykule dowiesz się o:

Od niedzieli Sebastian Janikowski to absolutny rekordzista pośród place kickerów w NFL. Polak w niedzielę po raz 53. w karierze zdobył punkty po kopie z odległości większej niż 50 jardów (ok 45,7 metra). Nikt w historii nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Przez pewien okres zawodnik mógł pochwalić się także rekordem najdłuższego celnego kopnięcia w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego. W 2011 roku zdobył punkty po uderzeniu z 63 jardów. Aktualny rekord jest lepszy o zaledwie jeden jard.

Janikowski w NFL gra od 2000 roku. Całą karierę spędził w drużynie Oakland Raiders, z którą w 2002 roku dotarł do finału rozgrywek, ale nie sięgnął po końcowy sukces. Jest prawdziwą legendą klubu. Może pochwalić się wieloma historycznymi osiągnięciami, w tym przede wszystkim największą liczbą zdobytych punktów w historii Raiders.

Janikowski w spotkaniu przeciwko Tennessee Titans zdobył 5 punktów (wspomniany kop na bramkę i dwie akcje za jeden punkt po przyłożeniach), a jego drużyna wygrała drugi mecz w sezonie (17:10).

ZOBACZ WIDEO: Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Źródło artykułu: