Absolwent Harvardu, niedoszły samobójca, zapaśnik i awanturnik. Oto Polacy w NFL

- Kicker to psychopata. Przed meczem nikt nie gada z kickerem - mówił Ryszard Szaro, zawodnik New Orleans Saints. Ciekawe, że do tej pory w lidze futbolu amerykańskiego, NFL, grało 4 Polaków. Trzech z nich występowało na pozycji kickera.

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski

Jest to jedno z największych wydarzeń sportowego świata, a z pewnością jest największym "show". Finał ligi NFL w Houston pomiędzy New England Patriots a Atlanta Falcons przyciągnie przed telewizory setki milionów widzów na całym świecie. Jakiś wkład w rozwój ligi mieli też polscy zawodnicy. Nie jest to może wkład znaczący, ale trzeba przyznać, że jeśli Polacy już pojawiali się w lidze, zwykle byli ludźmi charakterystycznymi i kontrowersyjnymi. 

- Do USA pojechaliśmy za chlebem, był 1962 rok. Ja wtedy już zacząłem gimnazjum w Rzeszowie. Zostawiliśmy wszystko. Płynęliśmy ostatnim rejsem Batorego do Montrealu. W Nowym Jorku wszystko było oblodzone i nie przyjmowali statków. Z pokładu widzieliśmy rosyjskie statki, które płynęły wtedy na Kubę - tak się zaczyna polska historia NFL. Od opowieści niezwykłego Ryszarda Szaro, o którego względy zabiegał sam Robert Kennedy, senator i brat legendarnego prezydenta USA.
 

Czy futbol amerykański przyjmie się w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)