Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ogumienie odegra kluczową rolę podczas wyścigu - komentarze po treningach

Nico Rosberg potwierdził swoją wysoką formę podczas treningów przed Grand Prix Bahrajnu. W obu sesjach z dobrej strony zaprezentował się również Sebastian Vettel z Red Bull Racing. Mistrz świata nie uważa siebie za faworyta niedzielnego wyścigu.
Robert Chruściński
Robert Chruściński

Nico Rosberg (Mercedes): Mamy bardzo dobry początek weekendu. Cieszę się, że jestem najszybszy na drugim treningu, ale wiem doskonale, że nie ma to dużego znaczenia. Najważniejsze jest to, że poprawiliśmy tempo wyścigowe. Na razie wygląda przyzwoicie, ale na pewno musimy przeanalizować je pod kątem naszych rywali. Warunki są trudne, dlatego wyścig będzie wymagający.

Michael Schumacher (Mercedes): Dobrze zaczęliśmy ten weekend. Nasze długie przejazdy wyglądają nieźle, podobnie jak czasy okrążeń. Nie udało mi się ukończyć szybkiego okrążenia, bo na torze zrobił się korek. Nie wiemy, co będzie jutro, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz. Głównym problemem będzie ogumienie i dbanie o nie. Chcemy sprawdzić, na co możemy liczyć, ale początek nie jest zły.

Mark Webber (Red Bull Racing): To były wymagające treningi, podczas których chcieliśmy sprawdzić wszystkie elementy. Jeżeli chodzi o ogumienie, to na pewno ich zachowanie było dla nas niespodzianką. Szybko tracą przyczepność, ale wiemy, że ten problem mają wszyscy. Mamy kliku szybkich rywali. Wiemy, jakie mają obciążenie z paliwem, ale wygląda na to, że stawka będzie ciasna. Ogumienie może odegrać w wyścigu kluczową rolę.

Sebastian Vettel  (Red Bull Racing): Na pewno wykonaliśmy wiele satysfakcjonujących przejazdów, co wszystkich w zespole cieszy. W Chinach dowiedzieliśmy się czego szukamy jeżeli chodzi o ustawienia. Tutaj nam ta wiedza bardzo pomaga. Musimy zobaczyć, gdzie aktualnie jesteśmy w porównaniu do reszty zespołów. Bardzo tutaj ciepło, co na pewno mocno wpłynie na zużywanie opon. Według mnie inni są faworytami tutaj. My skupiamy się na sobie i staramy się poprawić osiągi.

Lewis Hamilton (McLaren): Zachowanie ogumienia w dobrym stanie będzie tutaj wielkim wyzwaniem. Nawierzchnia toru jest bardzo gorąca, a energia przechodząca przez opony w trakcie hamowania jest potężna. Na pewno degradacja opon będzie problemem każdego kierowcy. Najważniejsze jest umiejętne oszczędzanie ogumienia. Ważną rolę odgrywa też wiatr. Jadąc mocno odczuwa się nacisk wiatru czy to na wprost, czy z boku. Najlepszy wynik miał Nico Rosberg. Mercedesy są bardzo szybkie. My jesteśmy blisko nich. Na pewno przed nami trudny dzień i poprawianie tego, co jeszcze możemy.

Jenson Button (McLaren): Mamy za sobą ciężki i ciekawy dzień. Starałem się znaleźć odpowiedni balans na obu rodzajach mieszanek. Bolid zachowywał się inaczej niż w poprzednich wyścigach. Może nieco przesadziliśmy z balansem i zrobiliśmy krok w tył. W nocy na pewno będzie analiza wszystkich zebranych dany. Będziemy wiedzieli, co jeszcze jest do poprawy. Przez cały dzień nasze wyniki nie były najlepsze. Wydaje mi się, że w wyścigu będzie tak, jak na treningach. Kluczowe role odegrają Mercedes, Red Bull i my. Już mamy w głowach kilka pomysłów, co możemy poprawić.

Sergio Perez  (Sauber): Na pewno zaliczyłem pozytywny dzień. Jestem zadowolony z udanych obu sesji i wykonanej ciężkiej pracy. Sporo się dowiedzieliśmy o naszym aucie i wiemy, co jeszcze musimy poprawić. Przed kwalifikacjami powinniśmy kilka rzeczy zmienić, aby mieć lepszy czas. Jestem pewny siebie.

Kamui Kobayashi  (Sauber): Patrząc pod kątem technicznym, to udało nam się zakończyć treningi bezproblemowo. Mocno walczyliśmy jednak z temperaturą opon. Są one ogromne. Musimy poprawić swoje czasy na miękkiej mieszance. Nadal nie są najlepsze. Będziemy oceniać zebrane dane i zobaczymy, jak wykorzystamy naszą wiedzę.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowe

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×