GP Kanady po raz pierwszy zorganizowano w roku 1967. Od tego czasu kierowcy ścigali się 46 razy. Najwięcej Grand Prix odbyło się na torze w Montrealu - Circuit Gilles-Villeneuve (36 wyścigów). Pozostałe rundy znajdowały się na obiektach w Motorsport Park (8 razy) i Mont-Tremblant (2 razy).
Najwięcej zwycięstw odniesionych w Grand Prix Kanady ma Michael Schumacher, który triumfował siedem razy. Na drugim miejscu jest Lewis Hamilton (trzy zwycięstwa). Na obiekcie w Montrealu swój jedyny wyścig wygrał Robert Kubica w sezonie 2008. Natomiast rok wcześniej Polak miał tu bardzo groźnie wyglądający wypadek, ale na szczęście skończyło się tylko na lekko skręconej kostce.
Z obecnej stawki w Grand Prix Kandy triumfowało sześciu kierowców. Oprócz Hamiltona byli to jeszcze Kimi Raikkonen, Fernando Alonso, Jenson Button, Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo. Co ciekawe, Ferrari na swoją wygraną w Kanadzie czeka już 12 lat. Ostatni raz w czerwonym bolidzie triumfował Schumacher w roku 2004.
ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa Polski Rallycross 2016 w Toruniu
{"id":"","title":""}
W roku 1981 Jacques Laffite wygrał swój wyścig po starcie z 10. pola. Tego wyniku jak do tej pory nikt nie zdołał poprawić. W sezonie 2005 Raikkonen triumfował po starcie z siódmej pozycji, podobny wyczyn osiągnął Button sześć lat później.
Najszybszy pit stop został wykonany w poprzednim Grand Prix i wyniósł on 2,36 sekundy. Takim czasem mogli pochwalić się mechanicy Toro Rosso podczas wymiany opon u Maxa Verstappena. Również podczas tego samego wyścigu, najszybszą prędkość zanotował Romain Grosjean w bolidzie Lotusa. Licznik Francuza osiągnął maksymalnie 341,9 kilometrów na godzinę.
Od sezonu 2011 Kanada jest miejscem, gdzie odbył najdłuższy wyścig Grand Prix Formuły 1. Trwał on 4 godziny, 4 minuty i 39 sekund. Wszystko przez ulewny deszcz, ponieważ zawody musiały zostać zawieszone na dwie godziny.
Oglądaj FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2016 w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend online na elevensports.pl oraz w sieciach kablowych i platformach satelitarnych.