Lewis Hamilton buduje przewagę nad Sebastianem Vettelem. Zobacz klasyfikacje generalne

Lewis Hamilton po siódmej wygranej w sezonie podczas GP Singapuru zrobił kolejny krok w drodze po piąty tytuł mistrza świata. Wyścig daleko poza punktowaną dziesiątką zakończyli kierowcy Williamsa.

Rafał Lichowicz
Lewis Hamilton Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Nie było sensacji na ulicznym torze w Singapurze i Lewis Hamilton po perfekcyjnym wyścigu wygrał z pole position swoje siódme Grand Prix w tegorocznej kampanii F1. Kierowca Mercedesa tylko przez chwilę drżał o zwycięstwo, gdy nacisnął go Max Verstappen. Udało mu się jednak dojechać do mety przed Holendrem, a przede wszystkim również przed Sebastianem Vettelem.

Niemiec z Ferrari zajął trzecie miejsce w Singapurze i powiększył dystans do lidera mistrzostw z 30 do 40 punktów. Na odrobienie straty Vettel będzie miał jeszcze 6 wyścigów. Niemniej jednak wydaje się, że znacznie bliżej piątego tytułu jest prowadzący Hamilton.

W rywalizacji zespołowej Ferrari straciło kolejne punkty do Mercedesa. Przed wyścigiem na torze Marina Bay mistrzowie świata mieli 25 punktów nad włoską stajnią. W Singapurze dystans ten powiększył się do 37 punktów.

Aż na ósmą lokatę z jedenastej w klasyfikacji kierowców awansował Fernando Alonso. Lider McLarena był 7. na mecie niedzielnego wyścigu. Ostatni raz tak wysoko Alonso finiszował w Azerbejdżanie, jeszcze przed początkiem europejskiej części kalendarza w F1.

Williams, który przed sezonem zakontraktował w roli rezerwowego kierowcy Roberta Kubicę, ponownie nie wywalczył żadnych punktów. Zespół i tak może mówić o niezłym wyniku po tym jak Lance Stroll z ostatniego rzędu przebił się na 15. miejsce. Pomogli mu w tym nieco Esteban Ocon, który rozbił się na początku wyścigu i ukarany przez sędziów Romain Grosjean.