KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Powraca temat transferu do Juventusu. Maurizio Arrivabene może szybko znaleźć nową pracę

Wiele wskazuje na to, że Maurizio Arrivabene nie będzie zbyt długo narzekać na brak pracy po zwolnieniu z Ferrari. Dotychczasowy szef zespołu z Maranello ma objąć stanowisko dyrektora generalnego w Juventusie Turyn.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Maurizio Arrivabene Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Maurizio Arrivabene
Maurizio Arrivabene nie może narzekać na brak znajomości. Włoch przez wiele lat pracował w firmie Philip Morris, która jest jednym z głównych partnerów Ferrari w Formule 1. Od dawna jest też członkiem zarządu Juventusu Turyn.

Arrivabene został wyznaczony do kontroli finansów w klubie piłkarskim z Turynu, dzięki czemu jest bardzo dobrze zaznajomiony z realami panującymi w Juventusie. I to właśnie w drużynie aktualnego mistrza Włoch może rozpocząć nowy etap swojego życia, po tym jak pozbawiono go stanowiska szefa zespołu Ferrari.

61-latek mógłby objąć stanowisko dyrektora generalnego w Juventusie. O takiej możliwości wspominało się już latem, gdy pojawiały się pierwsze plotki na temat jego odejścia z Ferrari. Wtedy Włoch konsekwentnie im zaprzeczał.

Za zatrudnieniem Arrivabene w Juventusie przemawia nie tylko jego doświadczenie z Philip Morris i zasiadanie w zarządzie klubu, ale też znajomość z rodziną Angellich. To ona jest właścicielem holdingu Exor, który ma udziały w Fiacie, Ferrari i… Juventusie.

Do rozmów pomiędzy Arrivabene a władzami aktualnego mistrza Włoch ma dojść jeszcze w tym tygodniu.

ZOBACZ WIDEO: Włodzimierz Zientarski: Powrót Kubicy to w pewnym sensie medyczny cud


Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot
Czy Maurizio Arrivabene zasłużył na utratę pracy w Ferrari?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Speedweek
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×