Niesamowity Hamilton, wyczyn Kubicy, dominacja Alonso. To warto zapamiętać z 2018 roku

Niebywały sezon Lewisa Hamiltona, katastrofalna forma Williamsa, szczęśliwe zakończenie historii Roberta Kubicy i dominacja Fernando Alonso w kwalifikacjach. Oto wydarzenia z ostatnich miesięcy w Formule 1, które warto zapamiętać.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Niesamowity Hamilton

Po raz drugi w karierze Lewis Hamilton zdołał wygrać aż jedenaście wyścigów w ciągu jednej kampanii. Wyrównał tym samym swoje osiągnięcie z 2014 roku. Tym razem wyczyn może imponować znacznie bardziej, bo Ferrari i Red Bull Racing podkręciły tempo i dysponowały lepszym samochodem niż przed paroma laty.

Niektórzy eksperci podkreślali, że to właśnie Hamilton uczynił różnicę, bo gdyby Brytyjczyk był związany z Ferrari, to tytuł powędrowałby na konto Włochów. 33-latek wykazał się konsekwencją i regularnością, czego nie można powiedzieć o Sebastianie Vettelu. Niemiec wygrał ledwie pięć Grand Prix, choć na początku roku dysponował znacznie lepszym samochodem.

Hamilton został też pierwszym kierowcą historii F1, który w trakcie jednego sezonu przekroczył barierę 400 punktów. Na jego koncie znalazło się 408 "oczek".

Które z wydarzeń było dla Ciebie najważniejsze w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)