Grad goli w meczu Polaków. Jest pierwszy triumf na mistrzostwach świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu

Akademicka reprezentacja Polski w futsalu zrehabilitowała się za porażkę na inaugurację mistrzostw świata w Portugalii z Czechami (4:5). We wtorek Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Arabii Saudyjskiej aż 11:4.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy bardzo dobrze weszli we wtorkowe spotkanie. Już po 33 sekundach prowadzili 2:0, a gole zdobywali Jakub Raszkowski i Sebastian Grubalski. Następnie podwyższył Kacper Sendlewski i w ósmej minucie było 3:0.

Kolejne bramki zdobywali Grubalski i Sendlewski. 11. minuta przyniosła pierwszego gola rywali Biało-Czerwonych - było 5:1. Następnie Arabia Saudyjska trafiła na 5:2. Później podopieczni Błażeja Korczyńskiego znów złapali wiatr w żagle.

Trafiali kolejno Sendlewski, Grubalski, Piotr Przygocki, Raszkowski i jeszcze dwa razy Sendlewski. Przeciwnicy w międzyczasie zdołali wywalczyć jeszcze dwa trafienia i ostatecznie skończyło się wygraną Polaków 11:4.

Na wyróżnienie na pewno zasłużył Kacper Sendlewski z ekstraklasowego Constractu Lubawa. Pięć bramek tego zawodnika robi wrażenie. Potwierdził on wysoką formę - nie przez przypadek został okrzyknięty młodzieżowcem minionego sezonu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Mecze Statscore Futsal Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 można było oglądać na platformie WP Pilot. Zobacz także: > To powinno być zabronione. Przedziwny gol w lidze polskiej > Falstart reprezentacji Polski. Dwie bramki zawodnika Cleareksu Chorzów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty