Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zostali czwartą drużyną w Polsce. To rozbudziło ich apetyt

Dreman Opole Komprachcice w Statscore Futsal Ekstraklasie 2021/2022 zajął czwarte miejsce. Czy teraz zespół chciałby poprawić ten rezultat? Na to pytanie odpowiedział Karol Jurkiewicz, członek zarządu Dremana.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Dreman Opole Komprachcice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice
Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak też jest w przypadku klubu Dreman Opole Komprachcice. Członek zarządu Karol Jurkiewicz nie ukrywa, że chciałby, żeby drużyna zaliczyła kolejny udany sezon i włączyła się w walkę o medale mistrzostw Polski.

- Absolutnie tak. Widząc ruchy transferowe i potencjały Rekordu, Piasta czy Constractu, mamy świadomość, że będzie nam niezmiernie ciężko dołączyć do tego grona, ale my chcemy być wśród najlepszych. Marzyliśmy o tym, by być klubem, który jest wymieniany w jednym rzędzie z tymi najlepszymi. W tym sezonie udało nam się osiągnąć. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale też mobilizacja do dalszej pracy - podkreślił w programie "Futsalowe rozmowy".

Zauważył też, że kolejne rozgrywki będą wyglądać już zupełnie inaczej. - Przyszły sezon będzie inny, przyszły sezon to faza play-off. Tak naprawdę wydaje mi się, że celem każdego klubu będzie w pierwszej kolejności zakwalifikowanie się do fazy finałowej, a ona będzie się rządziła swoimi prawami. Tam zespół siódmy czy ósmy po sezonie zasadniczym nie będzie bez szans w starciu z tymi najlepszymi. Jestem o tym przekonany, że faza play-off uwypukli te emocje i zalety, którymi futsal może się pochwalić w porównaniu z piłką nożną - zaznaczył.

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa o agencie Lewandowskiego. "Znam go osobiście, to szczwany lis"

- Wydaje mi się, że jeśli zdołamy przejść pierwszą fazę play-off, to naprawdę wszystko może się zdarzyć. To już będą rozgrywki o mistrzostwo Polski w krótkim okresie. Gdybym analogicznie porównał poprzedni sezon do tego, co teraz może się zdarzyć, to wydaje mi się, że pod koniec sezonu złapaliśmy świetną formę i kto wie, jakby się to potoczyło, gdyby poprzedni sezon też kończył się play-offami - podsumował Karol Jurkiewicz.

Nowy sezon FE wystartuje w ostatni weekend sierpnia. Na inaugurację Dreman Opole Komprachcice uda się do Torunia.

Mecze Statscore Futsal Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 można było oglądać na platformie WP Pilot.

Zobacz także:
> To powinno być zabronione. Przedziwny gol w lidze polskiej
> Falstart reprezentacji Polski. Dwie bramki zawodnika Cleareksu Chorzów


Oglądaj NA ŻYWO mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×