Chwila gapiostwa mistrza Polski

Już w czwartek rozpoczęła się 7. kolejka Futsal Ekstraklasy. W Gliwicach mistrz Polski Piast podejmował Słoneczny Stok Jagiellonię Białystok. Gospodarze przez moment mieli problemy, ale spotkanie wygrali 5:3.

Michał Piegza
zawodnik Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
Osiem bramek padło w pierwszym meczu 7. kolejki Futsal Ekstraklasy. Dla mistrza Polski Piasta był to ostatni sprawdzian przed grą w Main Round w Lidze Mistrzów.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Gliwiczanie w potyczce już po dwunastu minutach prowadzili dwoma golami. Goście w 14. minucie zdobyli jednak dwie bramki i w spotkaniu niespodziewanie był remis.

Podrażniony Piast jeszcze przed przerwą zdołał zdobyć trzy gole i z większym spokojem udał się do szatni. W 2. połowie białostoczanie zdobyli trzecią bramkę. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Vinicius Lazzaretti, ale goście gry w przewadze nie potrafili wykorzystać. Do końca spotkania więcej trafień nie było. Dzięki trzem punktom, co najmniej do soboty Piast będzie liderem Futsal Ekstraklasy.

Kolejne potyczki 7. serii zaplanowano na sobotę i niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 5:3 (5:2) Fidersek 4', Teixeira 12', Lazzaretti 17', Graca 18', Cadini 20' - Belzyt 14', Gryko 14', Tachack 22'