Sześć goli w derbach Warszawy. Seria beniaminka trwa

Za nami 6. kolejka Futsal Ekstraklasy. Sporo emocji było w derbach Warszawy, w których w ostatniej minucie padły dwie bramki. Kolejne spotkanie wygrał beniaminek ligi BSF ABJ Bochnia.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu AZS UW Darkomp Wilanów - Piast Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Zdjęcie z meczu AZS UW Darkomp Wilanów - Piast Gliwice
W niedzielę dokończono 6. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Najwięcej emocji było w derbach Warszawy.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Legia długo prowadziła z AZS-em UW Darkomp Wilanów. W końcówce Akademicy wyrównali. To nie był koniec emocji. Gospodarze w ostatniej minucie wyszli na prowadzenie 3:2. Jednak rywale nie poddali się i ponownie doprowadzili do remisu. Podział punktów nie może zadowolić żadnej z drużyn. Obie mają w dorobku zaledwie po dwa punkty.

Nie zatrzymuje się beniaminek BSF ABJ Bochnia. Drużyna z Małopolski jeszcze w rozgrywkach I ligi we własnej hali nie dawała szans rywalom. Podobnie jest po awansie. Przekonał się o tym niepokonany do tej pory FC Reiter Toruń, który przegrał 3:6.

Wysoką formę utrzymuje Constract. Drużyna z Lubawy nie dała szans we własnej hali beniaminkowi z Katowic. Potyczka zakończyła się wygraną gospodarzy 9:2.

Po trzy punkty sięgnął mistrz kraju Piast. Gliwiczanie wygrali na trudnym terenie w Pniewach. W potyczce z Red Dragons do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron zespół Orlando Duarte powiększał przewagę, ostatecznie zwyciężył 4:2.

W środę rozegrane zostanie spotkanie zaległe (Legia Warszawa - FC Reiter Toruń). 7. seria rozpocznie się już w czwartek, a kolejne potyczki zaplanowano na sobotę i niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.