Niespodzianka w Futsal Ekstraklasie. Faworyci grali do końca

Spore problemy w 10. kolejce Futsal Ekstraklasy miały drużyny Rekordu Bielsko-Biała i GI Malepszy Arth Soft Leszno. Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł AZS UW Darkomp Wilanów.

Michał Piegza
mecz Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
W Futsal Ekstraklasie rozpoczęła się 10. kolejka. Do niespodzianki doszło w Bochni, gdzie pierwszej domowej porażki doznał beniaminek.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Futsaliści BSF ABJ od wielu miesięcy byli niepokonani we własnej hali. Przegrali dość niespodziewanie z AZS-em Darkomp Wilanów. Akademicy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale po zmianie stron strzelili tylko goście i zainkasowali niezwykle cenne trzy punkty.

Wysoko w Łodzi wygrał mistrz Polski Piast. Gliwiczanie nie dali żadnych szans beniaminkowi Widzewowi. Krok od sensacji było w Pniewach. Gracze Red Dragons w 38. minucie prowadzili z liderem Rekordem dwoma golami. Zryw bielszczan w końcówce przyniósł efekt, goście ostatecznie zwyciężyli 6:5.

Blisko urwania punktu faworytowi GI Malepszy Arth Soft Leszno była zamykająca tabelę Legia. Warszawski zespół w 39. minucie stracił gola i spotkanie przegrał 3:4.

Niespodzianki nie było w Toruniu. FC Reiter 4:1 pokonał beniaminka z Katowic. Wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Legia Warszawa - GI Malepszy Arth Soft Leszno 4:5 (2:3)
Luiz 11', Gliński 19', Davidson 26', 36' - Gomes 5', 6', 23', Davidson (sam.) 20', Kąkol 39'

Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 5:6 (2:2)
Kostecki 4', 33', Skrzypek 5', Błaszyk 26', Gładyszewski 36' - Popławski 5', Ferreira 19', Leszczak 35', Rakić 38', Surmiak 39', Kubik 40'

BSF ABJ Bochnia - AZS UW Darkomp Wilanów 2:3 (2:1)
Cabalceta 9', Matras 18' - Rabiej 6', Wielgat 28', Pikiewicz 33'

FC Reiter Toruń - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:1 (1:1)
Lewandowski 18', Mrówczyński 24', Ortiz 37', Wojciechowski 40' - Piskorz 19'

Widzew Łódź - Piast Gliwice 3:8 (0:3)
Marciniak 23', Kożemjaka 29', 40' - Cadini 4', Teixeira 11', Lazzaretti 13', Fidersek 21', Pegacha 24', Graca 28', Panasenko (sam.) 32', Szadurski 40'

Pauza: MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok.

10. seria zostanie dokończona w niedzielę. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.