Zwrot sytuacji w derbach Śląska. Równy krok czołówki

Pięć meczów rozegrano w sobotę w Fogo Futsal Ekstraklasie. Swoje spotkanie wygrały pierwsze trzy prowadzące drużyny. Najefektowniej zwyciężył lider tabeli.

Michał Piegza
Futsaliści Rekordu i Constractu Materiały prasowe / Paweł Mruczek / Futsaliści Rekordu i Constractu
W sobotę rozegrano większość meczów 13. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Do końca rundy coraz bliżej.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Ze zwycięstwem nie miał problemów lider ligi Rekord, który 10:3 pokonał FC Reiter Toruń. Bielszczanie utrzymali dwupunktową przewagę nad Constractem.

Lubawianie grali w Warszawie z Legią, która przed tygodniem odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W sobotę gole padały dopiero po przerwie. Zaczęło się sensacyjnie, gospodarze prowadzili 2:0, później doszło do wymiany ciosów. Ostatecznie Constract zwyciężył 5:3, ale musiał się sporo napocić, aby sięgnąć po komplet punktów.

Wygrał także Dreman. W potyczce opolan z Red Dragon padło siedem goli. Gospodarze przez niemal całe spotkanie prowadzili, ale maksymalnie dwoma golami. Ostatecznie Dreman wygrał 4:3 i w Fogo Futsal Ekstraklasie awansował na 4. miejsce.

Sporo działo się w derbach Śląska. Beniaminek AZS UŚ Katowice szybko uzyskał dwubramkowe prowadzenie, które utrzymał do przerwy. Po zmianie stron nadzieję Clearexowi przywrócił bramkarz Kacper Burzej, autor kontaktowego gola. Później wszystko poszło szybko. Pomiędzy 33, a 34 minutą goście zdobyli trzy bramki i ostatecznie zwyciężyli 4:2.

Po trzy punkty sięgnął mistrz Polski. Piast wrócił do ligowej rzeczywistości po świetnym występie w Elite Round Ligi Mistrzów. W wyjazdowej potyczce z AZS-em UW Wilanów Akademicy trafili jako pierwsi, ale później dominacja drużyny przyjezdnej nie podlegała dyskusji. Ostatecznie Piast zwyciężył 7:2.

13. seria spotkań rozgrywana będzie od piątku do niedzieli. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.