Udany powrót mistrzów Polski. Cel się nie zmienia

Mistrz Polski Piast Gliwice świetnie zaprezentował się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Drużyna wróciła na ligowe podwórko i nie zawiodła. Obronić tytuł łatwo jednak nie będzie.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs Piast Gliwice Materiały prasowe / Bartosz Barański / Zdjęcie z meczu Red Dragons Pniewy vs. Piast Gliwice
Z podniesionymi głowami do rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy mógł wrócić mistrz Polski Piast Gliwice. Drużyna prowadzona przez Orlando Duarte w Elite Round zajęła świetne 2. miejsce.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Gliwiczanie myślą o poprawie wyniku w kolejnym sezonie. Wcześniej jednak muszą zapewnić sobie grę w europejskich pucharach, a to oznaczałoby wywalczenie kolejnego mistrzostwa Polski.

Drużyna w 13. kolejce sięgnęła po komplet punktów, bez większych problemów pokonujący w Warszawie AZS UW Darkomp Wilanów 7:2. - W 1. połowie było trochę nerwowo, rywale wykorzystali nasze błędy. Po przerwie złapaliśmy swój rytm i pewnie zwyciężyliśmy - przyznał w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa zawodnik Piasta Dominik Śmiałkowski.

Zadowolony ze zdobycia kompletu punktów był trener bramkarzy gliwickiej drużyny Łukasz Groszak. - Przyjechaliśmy do Warszawy po trzy punkty. Cel zrealizowaliśmy. W każdym aspekcie byliśmy lepszą drużyną. Przytrafiły się nam błędy, które rywal wykorzystał strzelając nam dwie bramki. Mieliśmy mnóstwo okazji, powinniśmy wygrać znacznie wyżej - ocenił mecz szkoleniowiec.

W tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy Piast do lidera traci pięć punktów, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W środku tygodnia mistrz Polski odrobi część zaległości. Z kolei 14. seria spotkań rozgrywana będzie w sobotę. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.